Grad: Rijeka (DHMZ)
Danas: 7° 6
Sutra: 7° 7° 6
19. ožujka 2019.
PH u plivanju

foto Ani Herceg ponovo zablistala na Kantridi s tri nova rekorda

Ani Herceg/Foto R. BRMALJ
Ani Herceg/Foto R. BRMALJ
Autor:
Objavljeno: 22. prosinac 2018. u 20:59 2018-12-22T20:59:00+01:00

Nikola Miljenić, plivač Medveščaka i sin nekadašnjeg ministra pravosuđa Orsata Miljenića, doplivao je do zlata na 100 delfin za 52.72 sekunde

RIJEKA Ana Herceg bogatija je za još dva državna rekorda. Mlađa juniorka Primorja Croatia osiguranja, kći nekadašnje plivačice riječkoga stogodišnjaka, Tatjane Ujčić, koja živi u SAD-u, drugoga je dana prvenstva Hrvatske na bazenu na Kantridi u kvalifikacijama utrke na 200 slobodno plivala 2:02.41 minutu, osvojila mlađejuniorsko zlato i za 38 stotinki popravila 17 godina star mlađejuniorski rekord sportske direktorice Primorja CO, Sanje Jovanović, a onda je u finalu bila još 75 stotinki brža, što joj je bila dovoljno da osvoji seniorsko, mlađeseniorsko i juniorsko zlato.

Ana Herceg je uspješna bila i na 400 mješovito, u finalu je seniorsko i mlađeseniorsko srebro, odnosno juniorsko zlato za 4:43.85 minuta garnirala mlađejuniorskim rekordom, »skinuvši« još jedan 30 godina star rekord Anamarije Petričević za 1.51 sekundu.

Nikola Miljenić, plivač Medveščaka i sin nekadašnjeg ministra pravosuđa Orsata Miljenića, doplivao je do zlata na 100 delfin za 52.72 sekunde, ispred »primorjaša« Marina Ercegovića (53.19), koji je zajedno s Ognjenom Marićem, Noom Kovačićem i Andrejem Ivanovićem bio dio riječke srebrne štafete 4x100 slobodno (3:21.19). Primorju je seniorsku broncu jučer donio Andrej Ivanović na 200 slobodno (1:50.53), dok su plivačice Nevere Mihaela Vještica, Tea Matulić, Paola Pulić i Lucija Grgurić osvojile seniorsku broncu na 4x50 mješovito (2:03.58).

Toni Slavica (Šibenik) doplivao je do mlađejuniorskog i kadetskog rekorda na 400 (4:25.80), Matija Mužina (Delfin) novi je vlasnik mlađejuniorskog rekorda Hrvatske na 200 prsno (2:14.91), a rekord su drugoga dana državnoga prvenstva popravile i mlađe juniorke Zagrebačkog plivačkog kluba u štafeti 4x100 slobodno (3:55.99.)

Rezultati, seniorke, 4x50 mješovito: 1. ZPK (Radić, Čulina, Vranić, Gulin) 1:56.07, 3. Nevera (Vještica, Matulić, Pulić, Grgurić) 2:03.58; 400 mješovito: 1. Matea Sumajstorčić (MZ) 4:43.72, 2. Ana Herceg 4:43.85, 3. Ana Matković (obje PCO) 4:49.61; 100 delfin: 1. Anita Kajtaz (MZ) 59.74; 200 slobodno: 1. Ana Herceg (PCO) 2:01.66; 200 prsno: 1. Nika Čulina (ZPK) 2:28.22; 100 leđno: 1. Lucija Šulenta (MDZ) 1:01.28; 4x100 slobodno: 1. Mladost (Kajtaz, Anić, Sironić, Sumajstorčić) 3:50.46.

Seniori, 4x50 mješovito: 1. Medveščak (Gabrić, Kramarić, Miljenić, Biondić) 1:39.81; 400 mješovito: 1. Toni Slavica (Šibenik) 4:25.80; 100 delfin: 1. Nikola Miljenić (MDZ) 52.72, 2. Marin Ercegović (PCO) 53.19; 200 slobodno: 1. Filip Zelić (MZ) 1:48.78, 3. Andrej Ivanović (PCO) 1:50.53; 200 prsno: 1. Matija Mužina (Delfin) 2:14.91; 100 leđno: 1. Anton Lončar (MZ) 51.34; 4x100 slobodno: 1. Mladost (Filipović, Lončar, Zelić, Levaj) 3:18.83, 2. Primorje CO (Ercegović, Marić, Kovačić, Ivanović) 3:21.19.

Mlađe seniorke, 400 mješovito: 1. Matea Sumajstorčić (MZ) 4:43.72, 2. Ana Herceg (PCO) 4:43.85; 100 delfin: 1. Dora Komić (POŠK) 1:01.63; 200 slobodno: 1. Ana Herceg (PCO) 2:01.66; 200 prsno: 1. Nika Čulina (ZPK) 2:28.22; 100 leđno: 1. Lucija Šulenta (MDZ) 1:01.28. Mlađi seniori, 400 mješovito: 1. Toni Slavica (Šibenik) 4:25.80; 100 delfin: 1. Nikola Miljenić (MDZ) 52.72, 2. Marin Ercegović (PCO) 53.19; 200 slobodno: 1. Franko Grgić (JS) 1:50.35, 2. Marin Ercegović (PCO) 1:50.64; 200 prsno: 1. Matija Mužina (Delfin) 2:14.91; 100 leđno: 1. Ivan Gajšek (Igra) 53.23.
Juniorke, 4x100 slobodno: 3. Primorje CO (Maduna, Juričić, Vuković, Knežević) 3:59.88; 400 mješovito: 1. Ana Herceg 4:43.85, 3. Eva Stanković (obje PCO) 5:01.38; 100 delfin: 1. Dora Komić (POŠK) 1:01.63; 200 slobodno: 1. Ana Herceg (PCO) 2:01.66; 200 prsno: 1. Nika Čulina (ZPK) 2:28.22; 100 leđno: 1. Lucija Šulenta (MDZ) 1:01.28.

Juniori, 4x50 mješovito: 1. Mladost (Počanić, Kmetić, Pušić, Matošević) 1:45.30; 400 mješovito: 1. Toni Slavica (Šibenik) 4:25.80; 100 delfin: 1. Dominik Karačić (MZ) 53.54; 200 slobodno: 1. Franko Grgić (JS) 1:50.35; 200 prsno: 1. Matija Mužina (Delfin) 2:14.91; 100 leđno: 1. Patrik Silov (DZ) 56.07.

Mlađe juniorke, 400 mješovito: 1. Ana Herceg 4:51.26, 3. Eva Stanković (obje PCO) 5:04.66; 100 delfin: 1. Hana Sivec (Olimp-Zabok) 1:02.95; 200 slobodno: 1. Ana Herceg (PCO) 2:02.41; 200 prsno: 1. Ana Blažević (Trešnjevka) 2:33.37; 100 leđno: 2. Mihaela Vještica (Nevera) 1:04.37; 4x50 mješovito: 2. Kantrida (Valinčić, Mataja, Koraca, Kosanović) 2:00.93; 4x100 slobodno: 1. ZPK (Firi, Iveković, Španiček, Sičaja) 3:55.99, 3. Kantrida (Kosanović, Mataja, Koraca, Ćiković) 3:57.85. Mlađi juniori, 400 mješovito: 1. Toni Slavica (Šibenik) 4:31.56; 100 delfin: 1. Robert Vukičević (Šibenik) 55.75; 200 slobodno: 1. Franko Grgić (JS) 1:50.43; 200 prsno: 3. Tin Mijatov (Kantrida) 2:21.89; 100 leđno: 1. Roko Medanić (MDZ) 57.15; 4x100 slobodno: 1. Mladost (Janković, Matošević, Sorić, Kmetić) 3:27.87.

S2212BR9
PH plivanje na Kantridi (2)/Foto R. BRMALJ

Novi list pratite putem aplikacija za Android, iPhone/iPad ili Windows Phone.

HNK Rijeka