Grad: Rijeka (DHMZ)
Danas: 23° 4
Sutra: 23° 23° 4
13. studenoga 2019.
PH u plivanju na Kantridi

foto Ana Herceg, mlađe juniorke Kantride i Primorja CO isplivali rekordna vremena

Ana Herceg/Foto V. KARUZA
Ana Herceg/Foto V. KARUZA
Autor:
Objavljeno: 21. prosinac 2018. u 21:41 2018-12-21T21:41:00+01:00

Plivačica »Primorja CO« prvo popravila mlađejuniorski, a onda juniorski rekord na 400 slobodno (4:14.76). Rekordi mlađih juniorki »Kantride« i »Primorja CO« u štafetama

RIJEKA Riječko plivanje moglo je biti zadovoljno prvim danom prvenstva Hrvatske u kratkim bazenima, što u nedjelju završava na bazenu na Kantridi. Razlog su tri državna rekorda i 35 medalja, od čega 15 zlata, 13 srebra i sedam bronci.

Ana Herceg odmah se u jutarnjem dijelu programa pobrinula za dobre vijesti, u kvalifikacijama utrke na 400 slobodno za 1.69 sekundi popravila je tri godine star mlađejuniorski rekord Kristine Miletić (4:16.54) i drugim se rezultatom plasirala u finale u kojem je seniorsko i mlađeseniorsko srebro, odnosno juniorsko zlato garnirala juniorskim državnim rekordom. U finalu je plivala 4:14.76 minuta, rezultat je to devet stotinki bolji od jednog od najdugovječnijih rekorda, 30 godina starog rezultata Anamarije Petričević. Ana Herceg bila je zajedno s Evom Stanković, Anjom Mikić i Martom Morić i dio mlađejuniorske štafete 4x200 slobodno »Primorja CO« koja je slavlje upotpunila rekordom (8:33.11).

Rekord su odmah na otvaranju natjecanja popravile i mlađe juniorke »Kantride«, Meri Mataja, Klara Kosanović, Michela Koraca i Denis Ćiković, koje su u štafeti 4x50 slobodno plivale 1:48.46 minuta, što je 85 stotinki bolje od niti mjesec dana starog rekorda plivačica ZPK-a.

Utrka na 50 slobodno bila je prava poslastica prvoga dana državne smotre, u konačnici je slavio Nikola Miljenić (Medveščak), koji je do zlata doplivao za 22.00 sekunde, stotinku brže od Mislava Severa iz »Kantride«, odnosno 30 stotinki brže od »primorjaša« Marina Ercegovića.

Meri Mataja, jučer se naosvajala medalja, plivačica »Kantride« prvo je osvojila seniorsko srebro, mlađeseniorsko i juniorsko zlato na 50 prsno (32.31), potom je doplivala do seniorske bronce, mlađeseniorskog i juniorskog zlata na 100 mješovito (1:04.34), a onda zajedno s Emom Firi (ZPK) podijelila seniorsko, mlađeseniorsko i juniorsko zlato na 50 slobodno (26.17).

Na Kantridi isplivano još nekoliko najboljih hrvatskih rezultata, Filip Zelić popravio je apsolutni rekord na 400 slobodno (3:47.35), Franko Grgić (Jadran) postao je vlasnik mlađeseniorskog i juniorskog rekorda na 400 slobodno (3:48.92), a Toni Slavica kadetskog rekorda na 100 mješovito (58.93).

Rezultati finala, seniorke, 4x50 slobodno: 1. Zagrebački plivački klub (Gulin, Firi, Radić, Vranić) 1:45.00, 2. Primorje CO (Matković, Maduna, Juričić, Knežević) 1:46.16; 400 slobodno: 1. Matea Sumajstorčić (MZ) 4:14.56, 2. Ana Herceg (PCO) 4:14.76; 50 prsno: 1. Ana Radić (ZPK) 31.52, 2. Meri Mataja (Kantrida) 32.31; 50 leđno: 1. Lucija Šulenta (MDZ) 28.35; 100 mješovito: 1. Ana Radić (ZPK) 1:02.68, 2. Ana Matković (PCO) 1:02.97, 3. Meri Mataja (Kantrida) 1:04.34; 200 delfin: 1. Amina Kajtaz (MZ) 2:11.61; 50 slobodno: 1. Ema Firi (ZPK) i Meri Mataja (Kantrida) 26.17; 4x200 slobodno: 1. Mladost (Sumajstorčić, Ramljak, Aralica, Kajtaz) 8:22.95.

Mlađe seniorke, 400 slobodno: 1. Matea Sumajstorčić (MZ) 4:14.56, 2. Ana Herceg (PCO) 4:14.76; 50 prsno: 1. Meri Mataja (Kantrida) 32.31; 50 leđno: 1. Lucija Šulenta (MDZ) 28.35; 100 mješovito: 1. Meri Mataja (Kantrida) 1:04.34; 200 delfin: 1. Iva Dujanić (MZ) 2:19.50; 50 slobodno: 1. Ema Firi (ZPK) i Meri Mataja (Kantrida) 26.17.

Juniorke, 4x200 slobodno: 1. Primorje CO (Stanković, Juričić, Herceg, Maduna) 8:36.32; 400 slobodno: 1. Ana Herceg (PCO) 4:14.76; 50 prsno: 1. Meri Mataja (Kantrida) 32.31; 50 leđno: 1. Lucija Šulenta (MDZ) 28.35, 2. Mihaela Vještica (Nevera) 29.69; 100 mješovito: 1. Meri Mataja (Kantrida) 1:04.34; 200 delfin: 1. Iva Dujanić (MZ) 2:19.50; 50 slobodno: 1. Ema Firi (ZPK) i Meri Mataja (Kantrida) 26.17. Mlađe juniorke, 4x50 slobodno: 1. Kantrida (Mataja, Kosanović, Koraca, Ćiković) 1:48.46; 4x200 slobodno: 1. Primorje CO (Herceg, Stanković, Mikić, Morić) 8:33.11.
Seniori, 4x50 slobodno: 1. Mladost (Levaj, Lončar, Tkalčević, Filipović) 1:30.29; 400 slobodno: 1. Filip Zelić (MZ) 3:47.35; 50 prsno: 1. Nikola Obrovac (MDZ) 27.34, 2. Saša Gerbec (PCO) 27.84; 50 leđno: 1. Anton Lončar (MZ) 24.26, 3. Lovro Draginić (Rijeka) 25.18; 100 mješovito: 1. Mislav Sever (Kantrida) 55.66, 3. Ognjen Marić (PCO) 57.41; 200 delfin: 1. Dominik Karačić (MZ) 1:59.23, 2. Anton Hrvatin (Nevera) 2:00.11; 50 slobodno: 1. Nikola Miljenić (MDZ) 22.00, 2. Mislav Sever (Kantrida) 22.01, 3. Marin Ercegović (PCO) 22.30; 4x200 slobodno: 1. Mladost (Zelić, Mujan, Lončar, Husnjak) 7:25.71, 2. Primorje CO (Ivanović, Kovačić, Franić, Haring) 7:53.82, 3. nevera (Hrvatin, Roje, Ružić, Barić) 7:55.53. Mlađi seniori, 400 slobodno: 1. Franko Grgić (JS) 3:48.92; 50 prsno: 1. Nikola Obrovac (MDZ) 27.34, 3. Matko Mrakovčić (Nevera) 28.95; 50 leđno: 1. Ivan Gajšek (Igra) 25.02; 100 mješovito: 1. Ognjen Marić 57.41, 2. Duje Franić 57.95; 200 delfin: 1. Dominik Karačić (MZ) 1:59.23; 50 slobodno: 1. Nikola Miljenić (MDZ) 22.00, 2. Marin Ercegović (PCO) 22.30. Juniori, 400 slobodno: 1. Franko Grgić (JS) 3:48.92; 50 prsno: 1. Antonio Rajković (PCO) 29.22; 50 leđno: 1. Luka Tkalčević (MZ) 25.35, 3. Noa Kovačić (PCO) 26.75; 100 mješovito: 1. Ognjen Marić 57.41, 2. Duje Franić 57.95; 200 delfin: 1. Dominik Karačić (MZ) 1:59.23; 50 slobodno: 1. Luka Cvetko (Barok) 22.90.

S2112VK10
PH plivanje na Kantridi/V. KARUZA

Novi list pratite putem aplikacija za Android, iPhone/iPad ili Windows Phone.