Prva liga rukometašica

Zamećanke svladale Zrinski i ostvarile prvu pobjedu ove sezone

Rea Jelenović (Zamet)/Foto Arhiva NL

RIJEKA Utakmica 6. kola Prve lige rukometašica: Zamet – Zrinski 26:23 (14:8). Centar Zamet. Gledatelja 66. Suci: Gubica (Višnjevac), Milošević (Osijek).

ZAMET: Hren, Troskot 1, Mršić, Perčić- Bahtiri, Židek 5, K. Mikolić 7, I. Mikolić 3 (3), Skokandić, Jelenović 5, Močibob, Toskić, Stanić 3, Visković 2, Đuzel, Bukvić 1, Piršl.

ZRINSKI: Kozjak, K. Balić, Polak 1, Gavrić 5 (2), Pajić 1, Vukojević 12 (4),M. Balić 1, Žvorc, Resman, Car 3, Blagus, Senčar, Androić.

Isključenja: Zamet 10, Zrinski 8 minuta. Sedmerci: Zamet 4 (3), Zrinski 7 (7).

Razigrane mlade rukometašice »Zameta« ostvarile su prvu pobjedu u ovom prvenstvu uz pljesak malobrojnih navijača. Trenerica Zamećanki Adrijana Prosenjak je htjela iznenaditi gošće s dvije povratnice, Jelenom Piršl, koja dugo nije branila radi ozljede i još neoporavljenom Ivom Mikolić, koja je ulazila izvoditi sedmerce. Iznenađenje u početku uspjelo, Zamećanke su, poglavito fanatični borbenom obranom, u 11. minuti vodile 5:2. Čakovačke gošće su se nakon toga ipak malo pribrale, toliko da su koncem 18. minute smanjile razmak na 7:6. Zamećanke su, međutim, ljubomorno čuvale vodstvo, u 25. minuti Rea Jelenović i Lara Židek su ostvarile najveću razliku, 12:8. Domaćice su nastavile u istom ritmu, sjajnom obranom i efikasnim napadom su otišle na odmor s visokim vodstvom 14:8, okončavši veliku seriju koju je odmah početkom nastavka produžila Lara Židek na čak 7:0 (15:8). Katja Mikolić je u 37. minuti načinila još veći razmak, bilo je već 19:11.

Riječanke su uskoro ostale s dvije igračice manje radi isključenja, a u 50. minuti »Zrinski« je prišao na samo 21:18. Gol Ive Stanić za 22:18 osam minuta do kraja kaparirao je pobjedu Riječanki.