Druga liga rukometašica

Zamećanke slavile u Rovinju, poraz Senie

IVANIĆ GRAD Utakmica 15. kola Druge lige rukometašica – zapad: Ivanić – Senia 39:28 (18:16). Dvorana Žeraminec. Suci: Brodić, Đurinović (Zagreb).

IVANIĆ: Boštajančić, Barešić 10, Malec 14, Popović Gecan, Janjanin 1, Hasan, Bezić 7, Cupek, Klobučar 2, Dečman, Kripl, Vidović 4, Hren, Tučkorić 1, Orlović.

SENIA: Kazić 1, Kutija 1, Zrilić 3, Visković 2, Lopac Škrinjar, Posavec, Nekić 3, Stanić 5, Bradanović 11, Samardžić 1, Jelenović 1, Katalinić, Dorić.

Senkinje su nastupile osjetno pojačane s Ivanićem u gostima, to se osjetilo u prvom poluvremenu na gostovanju kod ekipe koja se bori za prvo mjesto. Senia je s donedavnim Zamećankama, Majom Visković, Ivom Stanić i Reom Jelenović držala korak s favoritkinjama, na poluvremenu je bilo tek 18:16 za domaće. Gošće su se držale do 40. minute, kasnije se Ivanić odvojio do uvjerljive pobjede 39:28. Iva Zrilić, kojoj je tek 14 godina, odigrala je pritom svoju najbolju utakmicu u seniorskoj ekipi Senkinja.

ROVINJ – ZAMET II 27:28

ROVINJ Utakmica 15. kola Druge lige rukometašica – zapad: Rovinj – Zamet II 27:28 (13:12). Dvorana u Rovinju. Gledatelja 50. Suci: Luketić, Kačanić (Rijeka).

ROVINJ: K. Starić, Šimetić, Radović, Vidaković 4, Pranjić, Pokrivka, Katavić 2, Maras 4, Ferrara 7, Vretenar, Mihovilović 6, Miroslavljević 4, G. Starić, Glavaš.

ZAMET II: Hren, Bokulić, Pleše 10, Pešut, Milošević, Nikolić 2, Posavac, Matić 4, Krivičić, Krizmanić 2, Polić 3, Pleša, Ramić, Hodžić 5, Rončević 1, Blažić 1.

Nakon što je prva ekipa odustala od Prve lige, Zamet je spao na drugu ekipu koja uspješno nastupa na drugoligaškim parketima. Igračice trenera Ede Šmita su u ovom kolu gostovale kod susjeda u Rovinju, gdje su domaće dobile poluvrijeme 13:12, ali su Riječanke slavile u vatrometu golova sa konačnih 28:27.

Ostali rezultati: Lokomotiva II – Rudar 22:25, Karlovac – Sloga 17:31, zaprešić – Samobor 24:31, Udarnik – Dugo Selo 23:36.

Poredak: Dugo Selo 28, Ivanić 26, Zaprešić 21, Rudar 20, Samobor 20, Lokomotiva II 14, Zamet II 12, Karlovac 12, Sloga 9, Rovinj 8, Senia 6, Udarnik 4.