Niže rukometne lige

U Karlovcu zaustavljen kozalski niz pobjeda

KARLOVAC Utakmica 5. kola Prve lige rukometaša – jug: Karlovac – Kozala 34:29 (20:15). Dvorana mladosti u Karlovcu. Gledatelja 250. Suci Grubor (Poreč) i Žepčan (Umag).

KARLOVAC: Radočaj, Horvat 1, Šnajder 13, Rukavina 6, Šepac, Begić 3, Frketić 1, Čelić, Bačić 1, Crnkvić 3, Mrljak 1, Sudarić 2, Domjančić, Obradović 3, Janjanin, Glumac.

KOZALA: Ćaćan, Braut 3, Zdunić 1, F. Ljevar 6, Vrban, Voloder 1, Maljavac, Rak, Čunko 1, L. Ljevar 6, Štucin, Milih 3, Islamović 6 , Schlangenhauf 2, Pešić, Loparac.

Karlovčani su na svom parketu prekinuli lijepi niz »Kozale« niz od tri uzastopne pobjede.»Karlovac«, nekadašnji dugogodišnji elitni ligaš je odmah poveo sa pet golova razlike, njegov raspoloženi napad, pogotovo Šnajder se nadavao golova, a Radočaja je dobro branio. Na poluvremenu je 20:15, u 52. minuti Leon Ljevar, Dino Islamović, Luka Ćaćan i društvo su stigli na tri gola zaostatka ali Karlovčani nisu dozvolili preokret, pobijedili su sigurno 34:29.

RIBOLA KAŠTELA – MORNAR CRIKVENICA 31:24

KAŠTEL SUĆURAC Utakmica 5. kola Prve lige rukometaša –jug: Ribola kaštela – Mornar Crikvenica 31:24 (14:12). Sportska dvorana Sokolana u Kaštel Sućurcu. Gledatelja 350.Suci Glavinić, Veraja (Metković).

RIBOLA KAŠTELA: Pepur, Ilić 1, Milas 2, Pavlov, Jarčević, Ivanda 1, Krokar 2, Javorčić 8, Papić 3, Milinović, Kovačević, Fistonić 7, Mirat, Tukić, Vujičević 4, Mikas 3.

MORNAR CRIKVENICA: Zena, Oroši 2, T. Daskijević 6, Matejčić, Čupić 1, Huljina 2, Melon 3, Medvedec 1, Zarev 6, F. Daskijević, Stanić 3, Car.

U duelu starih rivala, dva kluba koja ukupno imaju četiri imena, dalmatinski favoriti su na svom terenu na koncu uzeli bodove crikveničkim gostima. Ovi su u prvom dijelu i u dijelu nastavka bili blizu domaćinima koji su se tek kod 19:17 odvojili serijom 3:0. Nakon toga je »Ribola Kaštela« odjurila do uvjerljive pobjede nad »Mornarom Crikvenicom« 31:24.

Ostali rezultati: Metković Mehanika – Buzet 21:20, Split – Hrvatski dragovoljac 33:34, Biograd – Solin 30:26, Dubrovnik – Trogir igraju u utorak.

Poredak: Metković Mehanika 9, Karlovac 8, Dubrovnik 8, Kozala 6, Ribola Kaštela 6, Hrvatski dragovoljac 6, Trogir 4, Biograd 4, Buzet 4, Mornar Crikvenica 2, Solin 1, Split 0.

UDARNIK – ZAMET II 32:33

VELIKA GORICA Utakmica 5. kola Druge lige rukometašica – zapad: Udarnik – Zamet II 32:33 (20.18). Dvorana u Velikoj Gorici. Gledatelja 100. Sutkinje Cvetko i Vidović (obje Zagreb).

UDARNIK: Lukinić, Katalinić, Jambrešić, Purić, Sertić 4, Lovrić 5, Perković, Kujanić, Grbin 2, Kramarić, Štefanić, Vučičević, Antonić 9, Perovski, Krsnik 8.

ZAMET II: Jurišević, Bokulić, Perčić – Bahtiri 6, Pleše 4, Mršić 10, Močibob 1, Pešut, Skokandić, Posavec 2, Krizmanić 4, Polić, Babić, Hren, Hodžić, Pifar 6, Blažić.

Dramatični rasplet u Velikoj Gorici je odlučila golgeterica nadmetanja, Zamećanka Elena Mršić. Riječanke su sve vrijeme bile u zaostatku, djevojke trenera Ede Šmita su znale zaostajati i za devet golova. Prvi puta su povele u 58. minuti, a u posljednjem napadu Elena Mršić im je kod neriješenog rezultata svojim desetim golom donijela pobjedu 33:32.

KARLOVAC – SENIA 26:22

KARLOVAC Utakmica 5. kola Druge lige rukometašica – zapad: Karlovac – Senia 26:22 (14:7). Dvorana mladosti u Karlovcu. Gledatelja 100. Suci Bernobić (Rijeka), Pešutić (Viškovo).

KARLOVAC: Britvec, Šepac 2, Korać, Španić 1, Novković 1, P. Bačić 5, Vučinić, A. Bačić, Jurišić 1, Medved 2, Keča, Stepić 6, Šebetić, Filipčić 2, Butković, Vuković 6.

SENIA: Kazić, Jurčić, Škrgatić 3, Barbić, Katalinić, Posavec 1, Prpić, Zugan 2, Nekić 6, Bradanović 5, Samardžić 5, Crnjak, Dorić.

»Senia« je loše započela karlovačku utakmicu, domaće su povele 5:0 i pred poluvrijeme je bilo čak 14:5. Gošće su zaigrale jako dobro u nastavku, prišle su na 16:13, ali u pet minuta igre bez golova nisu iskoristile par zicera pa su Karlovčanke održale prednost do konačnih 26:22. »Senia« je ovog puta bila najbliže bodovima do sada, nakon duela sa najvećim favoritkinjama sada je igrala sa suparnicama po svojoj mjeri.

Ostali rezultati: Zaprešić – Rudar 27:22., Ivanić – Dugo Selo 23:24, Lokomotiva II – Sloga 26:25, Rovinj – Samobor 23:24. Poredak: Dugo Selo 10, Zaprešić 8, Karlovac 7, Zamet II 6, Ivanić 4, Samobor 4, Sloga 3, Rovinj 2, Lokomotiva II 2, Rovinj 2, Udarnik 2, Senia 0.