Prva liga rukometašica

Rukometašice “Zameta” izgubile od Sesveta

RIJEKA  Zamećanke, koje su ostale praznih ruku, iz prvog dijela najviše pamte munjevito otvaranje nakon kojega su začas povele 3:0. Dobro su postavile visoku zonu »6-0« ispred Nikoline Račić, a u napadu su za samo pedesetak sekundi pogodile Tea Bunić i Ivana Vuković, a uskoro im se pridružila Ćamila Mičijević. Riječanke su tada propustile nekoliko šansi protiv grogiranih suparnica, što se dugoročno pretvorilo u popločavanje puta k porazu. Sesvećanke su znale kazniti rastrošnost domaće ekipe, Jakara je smanjila na 3:2, a u 10. minuti je bilo 5:5 golom Grmoje.

Centar Zamet. Gledatelja: 100. Suci: Bosak i Herceg (Varaždin).     ZAMET: Račić, Paurević, Brčić 3, Plahinek 2, Vuković 6, Tabar, Goić, Toto 1, Bunić 4, Tus, Bukvić, Šegota, Mičijević 5, Stakorić,Gavranić 4 (2), Gugić.     SESVETE AGROPROTEINKA: Miletić, Galetić 1(1), Jakara 4, Paula Stopić 2, Pavlek 3, Petra Stopić 3, Grmoja 3, Šebek 1, Jelovečki, Karaula, Nemaškalo, Pejčić 1, Franković 9 (1), Petrušić, Bezjak.     Isključenja: Zamet 8 , Sesvete Agroproteinka 10 minute. Sedmerci: Zamet 4 (3), Sesvete Agroproteinka 5 (2).

Gledatelji su do odmora vidjeli još tri izjednačenja. Približavanjem poluvremena domaće su se ipak odmakle nakon efektnog gola Mile Toto za 12:9 u 20. minuti, a Mičijević je uskoro povećala na 14:10. I taj kapital je, međutim, obezvrijeđen već do poluvremena. Od 24. minute Riječanke su, naime, ušle u crnu rupu bez pogotka, gošće su ostvarile seriju od četiri gola za 14:14 do odmora. Nije to bilo sve, Sesvećanke su povele u prvom napadu nastavka s igračicom manje. Nastavilo se u uzbudljivom tonu s nizom izjednačenja, nakon 20:20 i desetog izjednačenja u 50. minuti, gošće su stekle dva koraka prednosti (22:20), što je bilo i definitivno odvajanje. »Zamet« je odgovorio time-outom. Nije pomoglo, Marija Pejčić je poentirala za velikih 23:20. Nikolina Račić je, međutim, obranila sedmerac Lani Franković, a Ivana Vuković je dvama golovima vratila uzaludnu nadu. Nije pomogao niti još jedan obranjeni sedmerac Nikoline Račić, ovoga puta Ivi Galetić, vratarka sinoć nije imala pravu pomoć suigračica.

___________________________

Rezultati 10. kola: Zamet – Sesvete 25:27, Koka – Ivanić 27:22, Zelina – Trešnjevka 30:22, Dalmatinka – Umag 26:27, Osijek – Split 29:25.

Poredak: Zelina 16, Fantasyland15, Sesvete 15, Zamet 11, Trešnjevka 10, Koka 9, Osijek 7, Split 2010 6, Dalmatinka 6, Umag 5, Ivanić bez bodova.