EP rukomet

Hrvatska pobijedila Srbiju, slomili ih Duvnjak i Šego

Hrvatska - Srbija 24-21

GRAZ U susretu posljednjeg, trećeg kola A skupine europskog rukometnog prvenstva Hrvatska je u Grazu pobijedila Srbiju sa 24-21 završivši prvi dio prvenstva s tri pobjede.

Bila je to utakmica koja nije imala rezultatsku važnost. Hrvatska je i prije zadnjeg kola osigurala prvo mjesto u skupini, dok je Srbija bila bez izgleda za prolaz.

Hrvatska je odlično ušla u utakmicu, povela je 5-2, uz čak šest obrana Marina Šege u prvih 10 minuta susreta. Međutim, u nastavku prvog poluvremena Srbija je zaigrala bolje, okrenula je rezultat i na odmor je otišla s dva gola razlike (10-8).

Srbija je držala vodstvo i u prvih 15 minuta nastavaka, no Hrvatska tada radi seriju 5-0 i od minus dva (12-14) bježi na +3 (17-14). Deset minuta prije kraja imali smo +6 (21-15) i do kraja susreta obranili smo vodstvo za konačnih 24-21.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Luka Stepančić i Domagoj Duvnjak sa po pet golova, dok su Luka Cindrić, Zlatko Horvat i Igor Karačić zabili po tri gola. Sjajni Marin Šego utakmicu je završio sa 15 obrana. Kod Srbije najefikasniji je bio Lazar Kukić sa četiri gola.

U drugom susretu u skupini Bjelorusija je u izravnom okršaju za prolaz pobijedila Crnu Goru sa 36-27 (17-11). Bjelorusija je ovom pobjedom osigurala nastavak natjecanja, ali u drugi krug ide bez bodova.

Mikita Vailupau sa sedam, te Siarhej Šilović i Artsem Karalek sa po pet golova predvodili su Bjelorusiju, dok su u suparničkim redovima najefikasniji bili Vladan Lipovina s pet i Filip Vujović sa četiri gola.

Hrvatska je završila natjecanje u skupini A s tri pobjede i u drugi krug prenosi dva boda. Dalje, ali bez bodova ide i Bjelorusija, dok je za Crnu Goru i Srbiju EP završilo.

Osim Hrvatske u skupini I igrat će i Španjolska, Njemačka, te Bjelorusija. Hrvatska i Španjolska sele u Beč sa po dva boda, dok Njemačka i Bjelorusija kreću s nulom.

Posljednja dva suparnika u drugom krugu natjecanja Hrvatska će doznati u utorak kada su na rasporedu susreti trećeg kola u skupini B.

REZULTATI:HRVATSKA – Srbija 24-21Crna Gora – Bjelorusija 27-36 LJESTVICA:1. HRVATSKA 3 3 0 0 82-65 62. Bjelorusija 3 2 0 1 94-88 43. Crna Gora 3 1 0 2 70-84 24. Srbija 3 0 0 3 72-81 0