Francuski izbornik

Dinart nakon pobjede nad Hrvatskom: Pokazali smo ozbiljnost

Pokazali smo ozbiljnost u ovoj utakmici koju i nismo morali dobiti, izjavio je francuski izbornik Didier Dinart na novinskoj konferenciji nakon pobjede nad Hrvatskom (30-27).

»Čestitam Hrvatskoj koja je protiv nas dala 120 posto i bila jako motivirana. Ja sam ponosan na svoje momke jer smo pokazali ozbiljnost. Odigrali smo onako kako smo započeli ovo prvenstvo i ja se nadam da ćemo tako igrati do samog kraja. Pohvalio bih zagrebačku publiku koja je fer navijala i zaista je bio gušt igrati u takvom ozračju«, kazao je Dinart, koji je je cijelo drugo poluvrijeme odmarao svog najboljeg igrača Nikolu Karabatića.»Ja sam trener i ja sam tako odlučio«. Luka Karabatić je s tri gola bio jedan od najboljih pjedinaca u francuskom sastavu, a dao je svoj veliki doprinos u obrani.»Vidjeli ste da nije bilo lako, ali nam je Hrvatska pomogla s onim pogreškama u prvom poluvremenu. Zabili smo kada je bilo bitno u završnici utakmice kada je Hrvatska došla na samo gol razlike. Mislim da smo pokazali svoju snagu. I da, gledatelji su bili fantastični, navijali su bez uvreda, ovako ozračje samo motivira igrače«.Francuska će u polufinalu igrati sa Španjolskom u petak.