Prva HNL

Slaven nanio prvi proljetni poraz Tudorovu Hajduku, Krstanović presudio

Strijelac Ivan Krstanović u središtu radosti igrača Slaven Belupa/Foto PIXSELL

KOPRIVNICA U dvoboju 22. kola Prve HNL u Koprivnici su nogometaši Slavena preokretom pobijedili splitskog Hajduka s 2:1 (1:1). Hajduk je poražen na neugodnom gostovanju u Koprivnici iako je vodio s 1:0, da bi s igračem manje primio dva gola i ostao bez bodova.

Hajduk je poveo već u 14. minuti, kada je nakon pregleda VAR-om kontakt Jaira i Božića okarakteriziran kao penal, a s “bijele točke” je precizan Nigerijac Samuel Eduok.  u 37. minuti Hajduk je ostao s igračem manje nakon što je Stanko Jurić dobio drugi žuti karton. U trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Stipe Bačelić-Grgić je preciznim udarcem glavom izjednačio  za Slaven.

U uzbudljivoj zavšnici Hajduk je propustio veliku šansu, Jradi je promašio prazna vrata, potom je Vučur pogodio vratnicu, da bi u 88. minuti Ivan Krstanović  s 20-tak metara uputio udarac, koji splitski vratar Posavec nije uspio zaustaviti.

Dvoboj se igrao na Gradskom stadionu, a sudio je Pajač.

Strijelci: 0:1 Eduok (14pen), 1:1 Bačelić-Grgić (45+3), 2:1 Krstanović (88)

Crveni karton: Jurić (Haj, 37)