Loša igra

Prva HNL: Hajduk u Zagrebu pobijedio Dinamo i smanjio zaostatak za Zagrepčanima

U derbiju 22. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Hajduka pobijedili Dinamo s 1-0 (0-0) i smanjili zaostatak za Zagrepčanima na devet bodova. Veliki derbi hrvatskog nogometa donio je slabo prvo poluvrijeme i iznimno uzbudljivo drugo poluvrijeme u kome je Hajduk zabio iz svog jedinoga udarca na vrata, a pojačanje Modrih Mario Gavranović promašio kazneni udarac.Prvo poluvrijeme nije ponudilo ništa osim razočaranja, vrlo lošu igru dvije najbolje hrvatske momčadi, rastrganu s čak 25 prekršaja i tek jedan udarac na vrata. On se dogodio u 32. minuti kada je Soudani izbio sam ispred Hajdukova vratara Letice, koji brani njegov pokušaj loba. Splićani u prvih 45 minuta nisu uputili nijedan šut prema vratima. U 49. minuti Letica brani pokušaj Ademija, a u 52. minuti dogodilo se dvostruko uzbuđenje. Prvo je u naletu bio Soudani, a vratar Letica je rukom zaustavio loptu i to, kako se čini, izvan kaznenog prostora, da bi u protunapadu Hajduka teško pogriješio Lešković, koji je čekao da njegov neodlučni vratar Livaković izbije loptu. To je iskoristio Frank Ohandza, koji je ukrao loptu i lako pogodio praznu mrežu za vodstvo Hajduka u prvom udarcu Splićana prema golu. U 60. minuti udarac Soudani opet brani sjajni Letica, a u 67. minuti još jednom promašuje u ovoj utakmici neraspoloženi Dinamov Alžirac, ovaj puta glavom s dva metra. U 80. minuti sudac Pejin svira vrlo dvojbeni kazneni udarac za Dinamo nakon što je u skoku Soudani napravio očiti prekršaj nad Lopesom, koji pritom igra rukom. Španjolac je dobio i žuti karton, a to u je bio i drugi, isključujući. Kazni udarac je izveo Mario Gavranović i poslao loptu pored desne vratnice.Dinamo vodi s 53 boda, a Hajduk je drugi s 44, Osijek ima 39, a Rijeka 38 bodova.

Susret se igrao na stadionu u Maksimiru, a sudio je pred 13.500 gledatelja Pejin iz Donjeg Miholjca.

Strijelac: 0-1 Ohandza (52)

Promašeni penal: Gavranović (81)

Crveni karton: Borja Lopes (Haj,80)