Preporođeni Hajduk slavio u Puli 4:2, Dinamo dobio Inter 5:3

Nigerijac  Goodness Ohiremen Ajayi u modrom okruženju/ M. PRPIĆ/PIXSELL
Nigerijac Goodness Ohiremen Ajayi u modrom okruženju/ M. PRPIĆ/PIXSELL
Objavljeno: 23. rujan 2018. u 18:47 2018-09-23T18:47:00+02:00

Splićani su propustili najstrožu kaznu u 90. minuti. Nigerijac Ajayi strijelac za Inter.

ZAGREB Nogometaši Hajduka i Dinama ostvarili su uvjerljive pobjede u posljednjim susretima 8. kola Prve HNL. Zoran Vulić ostvario je i svoju drugu trenersku pobjedu po povratku za kormilom Splićana. Hajdukovci su domaći trijumf nad Rudešom oplodili i uvjerljivom gostujućom pobjedom nad Istrom 1961 (2:4) u možda najboljoj izvedbi ove sezone. Sve je zapravo bilo gotovo do 40. minute kada su gosti zabili tri pogotka: Adam Gyurcso dva (25', 36'), Mirko Ivanovski (40') jedan. Istina, Puljani su smanjili na 2:3 pogocima Rodrigueza (50') i Miereza (65'), međutim ubrzo je Mirko Ivanovski četvrti pogotkom u 70. minuti riješio sve dvojbe oko pobjednika. Splićani su mogli i do petoga pogotka u 90. minuti, no Caktaš nije iskoristio najstrožu kaznu. Prethodno je kapetan Puljana Marin Grujević pocrvenio.

U prvom nedjeljnom susretu 8. kola Prve HNL Dinamo je pobijedio Inter sa 5:3 (1:0). Modri su poveli pogotkom Marka Leškovića u 15. minuti, a onda su Zaprešićani u razmaku od svega dvije minute postigli dva pogotka. Poentirao je bivši napadač Rijeke Ajayi (53') i Andrić (55'). No, Zaprešićani su svoje prvo vodstvo na utakmici držali svega tri minute. U 56. minuti Haramustek je skrivio najstrožu kaznu i zaradio crveni karton, a Budimir poravnao na 2:2. U 69. minuti ponovo su "žuti" poveli nakon autogola Šunjića, ali su i to vodstvo ekspresno ispustili. U 73. minuti Petković je zabio svoj prvi, a u 83. minuti drugi gol. Konačnih 5:3 postavio je prvijencim Kadzior u sudačkoj nadoknadi vremena.