Njemačko nogometno prvenstvo

Poraz Hoffenheima, Kramariću 90 minuta

BERLIN U derbiju začelja njemačkog nogometnog prvenstva Darmstadt je na gostovanju pobijedio Hoffenheim 2-0, a u poraženim redovima svih 90 minuta je odigrao hrvatski nogometaš Andrej Kramarić.

Gosti su poveli u 33. minuti golom Aytaca Sulua, a pobjedu Darmstadtu je potvrdio Slobodan Rajković u 85. minuti. Za Hoffenheim je cijeli susret odigrao Kramarić koji je u 80. minuti postigao pogodak, no poništen je zbog zaleđa. Hoffenheimu je to treći poraz u zadnja četiri kola i ostao je na 17. mjestu sa pet bodova manje od zone spasa.

U drugom nedjeljnom susretu HSV i Koln su odigrali 1-1, čime je momčad iz Hamburga produžila niz bez pobjede na šest kola. Koln je poveo u 41. minuti golom Simona Zollera, a izjednačio je Nicolai Mueller u 47. minuti. Hrvatski nogometaš Ivica Olić nije nastupio za HSV, dok je Ivo Iličević suspendiran zbog udaranja suigrača na treningu.

Na ljestvici vodi Bayern sa 53 boda, Borussia Dortmund je druga sa 45 bodova, a na trećoj poziciji je berlinska Hertha sa 35 bodova. Posljednja dva mjesta koja vode u nižu ligu drže Hoffenheim i Hanover sa po 14 bodova, pet manje od zone spasa.

REZULTATI:

Hoffenheim – Darmstadt  0-2 (Sulu 33, Rajković 85)

HSV – Koln     1-1 (Mueller 47 / Zoller 41)

U subotu:

Bayer Leverkusen – Bayern  0-0

Eintracht – Stuttgart   2-4 (Meier 52, Huszti 90 / Gentner 27, Didavi 45+1, Niedermeier 65, Kostić 76-11m)

Hanover – Mainz    0-1 (Jairo 24)

Hertha – Borussia Dortmund 0-0

Ingolstadt – Augsburg   2-1 (Matip 59, Hartmann 85-11m / Stafylidis 14)

Schalke – Wolfsburg   3-0 (Huntelaar 24, Geis 35, Schoepf 87)

U petak:

Borussia Moen. – Werder  5-1 (Stindl 12, Christensen 31,50, Raffael 70-11m, Nordtveit 88 / Pizarro 56-11m)