Treća HNL - zapad

Orijent 1919 i Krk nastavili pobjednički niz na gostovanjima i ostali na vrhu ljestvice

P. N.

Crveni su protiv Zagorca ostvarili i četvrtu pobjedu

Opatijci će svoj domaći ogled protiv Zagreba na Kantridi odigrati u nedjelju od 17 sati. Utakmica se igra 24 sata kasnije od predviđenog termina zbog prijateljske utakmice Rijeke i Maribora

RIJEKA Nogometaši Orijenta 1919 i Krka nastavili su pobjednički niz na otvaranju trećeligaške sezone i novim pobjedom ostali na vrhu ljestvice. Boduli su zahvaljujući novim pogocima Brdara i Gibičara, te uz obranu najstrože kazne Berkovića slavili u Poreču, a Krimejčani su, uz dva gola i asistenciju odličnog Mire Iličića, odnijeli sva tri boda iz Krapine.

Nogometaši Opatije će svoj ogled 4. kola protiv Zagreba na Kantridi odraditi ove nedjelje na Kantridi od 17 sati. Utakmica će se odigrati 24 sata kasnije od predviđenog termina zbog večerašnje prijateljske utakmice Rijeke i Maribora.

90.+5 minuta: Kraj u Krapini i Poreču. Velika radost na igralištu Zagorca, igrači, navijači i vodstvo Orijenta 1919 slave još jednu pobjedu.

GOL!! Nino Mohorovičić je europogotkom s 25 metara postigao i četvrti gol za Orijent 1919.

GOL!! Gibičar je u 71. minuti uvećao vodstvo Krka u Poreču.

GOL!! Miro Iličić je opet zabio! U 63. minuti iskoristio je drugu veliku priliku zaredom iz kontre. U obje situacije dodavač je bio Weitzer.

59. minuta: Zagorac je bolji u nastavku, ali Krimejčani prijete iz kontri.

54. minuta: Herman spašava svoja vrata sjajnom intervencijom.

49. minuta: Iličić iskosa tuče kraj gola.

46. minuta: Počela su druga poluvremena.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena u Poreču i Krapini. Krk ima 0:1, a Orijent 1919 vodstvo 1:2.

GOL!! Zagorac je s bijele točke smanjio na 1:2. Čanković je igrao rukom, a Smrekar iskoristio najstrožu kaznu.

GOL!! Fumić je na dodavanja Iličića uvećao prednost Orijenta 1919 u 44. minuti.

GOL!! Krk je poveo u Poreču. Brdar je u 30. minuti zabio svoj novi pogodak. Tri minute ranije Berković je obranio najstrožu kaznu.

34. minuta: Poljak je uzvratio, Herman brani.

24. minuta: Nova velika prilika za Orijent. Udarac Monjca, vratar brani. Na tribinama je i 30-ak Red Fuckersa.

19. minuta: Nova šansa Iličića, pogodio je gredu. Krimejčani su krenuli furiozno, žele što ranije riješiti pitanje pobjednika.

GOL!! Orijent 1919 je u 17. minuti poveo u Krapini. Konačno je procurilo Miri Iličiću. Daroviti napadač je u kontri izašao ispred vratara, te ga lob udarcem matirao za vodstvo gostiju.

3. minuta: Weitzer je uputio prvu prijetnju prema golu Zagorca, ali njegov pokušaj iz slobodnjaka završio je kraj gola.

1. minuta: Počele su utakmice.

JADRAN – KRK 0:2

Igralište Veli Jože. Gledatelja: 150. Sudac: Ante Čulina (Zagreb) 6,5. Strijelci: 0:1 Brdar (29′), 0:2 Gibičar (68′). Žuti kartoni: Perković, Užila (Jadran), Zec (Krk).

JADRAN:  Pavlić 6, Ilić 6, Užila 6, Kepčija 6, Romić 6, Sumić 6, Maružin 6, Videkić 6, Valenta 6, Radman 6 (od 62′ Tikas –, od 69. Tomić –), Perković 6 (od 55′ Dujanić 6).

KRK: Berković 7,5, Con 7, Kurolt 6 (od 58′ Zec 6), Čuturilo 6,5, Totić 7, Mijić 6 (od 46′ Josipović 6), Golić 6,5, Brdar 7 (od 74 Alilović –), Frančišković 7, Malinić 6, Gibičar 6,5.

ZAGOREC – ORIJENT 1919 1:4

ŠRC Podgora. Gledatelja: 150. Sudac: Ivor Firm (Zagreb). Strijelci: 0:1 Iličić (17′), 0:2 Fumić (44′), 1:2 Smrekar (45′-11m), 1:3 Iličić (62′), 1:4 Mohorovičić (90′). Žuti kartoni: Landripet, Kunštek, Postonjski (Zagorec), Čanković, Vidas (Orijent 1919).

ZAGOREC:  Babić, Puklin, Sambol, Kunštek, Smrekar, Majcenić (od 66′ Sedak), Turniški (od 36′ Postonjski), Poljak, Pasariček (od 46′ Hoić), Landripet, Hanžić.

ORIJENT 1919: Herman, Čanković (od 65′ Leskur), Jergović, Andrić, Iličić (od 84′ Mioč), Fumić (od 73′ Barišić), Šarković, Weitzer, Monjac, Mohorovičić, Vidas.

Ostali rezultati 4. kola: KURILOVEC – VRBOVEC 2:2, ŠPANSKO – VINOGRADAR 0:2,  JARUN – DUBRAVA TK 1:3. Poredak: Krk 12, Vinogradar 12, Orijent 12, Trnje 9, HAŠK 7, Dubrava 7, Vrbovec 7…