Prva ŽNL

Munama derbi i prvo mjesto, Rječini nisu pomogle ni Dive ribe

Detalj s derbija na Munama/M. ANIČIĆ

Kraljevica s pet pogodaka slavila na rapskom Blatu, Klana ubacila četiri pogotka Omišljanima

MUNE Utakmica 4. kola Prve ŽNL: Mune – Rječina 4:0 (1:0). Gledatelja: 200. Sudac: Bojan Blaškić (Rijeka) 7,5. Pomoćnici: Drašković (Rijeka) i Dragović (Viškovo). Strijelci: 1:0 Bonicioli (38′), 2:0 Šneler (51′), 3:0 Šneler (67′-11m), 4:0 Beni (71′). Žuti kartoni: Grbac, Smajlović (Mune), Turk, Mikulić, Bosna (Rječina).

MUNE: Kranjac 7, Trošelj 6,5 (od 70′ Šokčić -), Beni 7 (od 88′ Hrvatin -), Tokić 6,5, Malnar 6,5, Grbac 6,5, Bonicioli 7,5 (od 83′ Slavić -), Đuran 7, Kostić 6,5 (od 46′ Fumić 6,5), Šneler 7,5, Stambul 6,5 (od 46′ Smajlović 6,5).

RJEČINA: T. Forgić 5,5, Valenta 5,5, Trubić 5,5 (od 46′ Kaurin 5), Kovačić 5 (od 70′ Bosna -), D. Forgić 6, Antolović 6, Turk 5,5 (od 46′ Žagar 5,5), Broznić 5,5, Pilčić 6, Franović 6,5 (od 76′ Mikuličić -), Gorupić 5,5 (od 56′ Mikulić 5,5).

Derbi u Crikvenoj dragi potpuno je zasluženo pripao Munama čiji su igrači pokazali raskošniji potencijal i pokerom golova u potpunosti slomili goste iz Dražica, skinuvši ih s liderske pozicije i nanijevši im prvi prvenstveni poraz. Iako su gosti imali grlatiju podršku s Grobnika, među navijačima našli su se i nogometaši »crvenih« s Mavrinaca, igrači Tihomira Bašića nisu se dali impresionirati. Na krilima brzonogih i ubojitih Boniciolija i Šnelera slomili su »kičmu« gostujuće igre, iako su izabranici Nikole Radmanovića podosta naštetili kod prva dva gola velikim obrambenim greškama.

Forgić u prazno

Gosti su dobro odigrali prvo poluvrijeme, imali i svoje šanse prijeteći najviše preko osovine Franović-Pilčić, no nakon prvog gola praktički su »nestali« s travnjaka.U 16. minuti gosti su izveli atraktivnu akciju, Franović je asistirao petom ta Pilčića, on ušao u šesnaesterac i iskosa tukao kraj gola. U sadržajnom prvom dijelu nije nedostajalo uzbuđenja. Na Šnelerovu vratnicu iskosa (18′) uzvratio je Franović majstorskim udarcem (23′) uzdrmavši gredu.U razmaku od dvije minute obje momčadi imali su stopostotne prigode. Prvo je Franović (34′) izveo aut, Pilčić pobjegao obrani, ali njegov udarac sa šest, sedam metara Kranjac je dobro ukrotio. Potom je Šneler (36′) ostao sam na dodavanje Boniciolija, tukao prizemno, a Forgić izašao kao pobjednik. Vodstvo domaćinama donio je Bonicioli kada je Toni Forgić nepotrebno napustio vrata, istrčao »u prazno«, a domaći igrač bio brži i rutinski iskosa spremio loptu u praznu mrežu – 1:0.

Benijeva majstorija

Kod drugog pogotka Šneler (51′) je munjevito reagirao, uzeo loptu u petercu ispred Kovačića i zakucao je u mrežu – 2:0. Počelo je tada »sijevati« iznad i okolo Forgića, da bi u 66. minuti Bonicioli izveo još jednu minijaturu između tri igrača, nakon čega je srušen, a Šneler najstrožu kaznu sigurno pretvorio u novi pogodak – 3:0.Prekrasan pogodak zabio je Beni kada je u 71. minuti poletio zrakom na ubačaj Fumića, precizna lopta udarena glavom odsjela je u samom vratarevu kutu – 4:0. Nestala je tada sva neizvjesnost susreta, igra je pala u brzinu manje, a zaredale su i brojne izmjene. Domaći su do kraja imali prigodu preko Smajlovića (74′), a gosti dvije stopostotne preko Pilčića (90′) i Broznića (90′). (D. F.)

RAB – KRALJEVICA 3:5

RAB Igralište Blato. Gledatelja: 50. Sudac: Tomislav Frlan (Podhum). Strijelci: 1:0 Šotić (1′), 1:1 Devčić (15′), 1:2 Sotošek (32′), 1:3 Devčić (59′), 1:4 Vujnović (65′), 2:4 Pičuljan (75′), 2:5 Kurelić (81′), 3:5 Buza – Vidas (90′). Žuti kartoni: Sotošek, Pleše, Perković (Kraljevica)

RAB: Grgurić, Vučetić, Trenčev, Beg, Ivče (od 25′ Antešić), Vulelija (od 46′ Buza – Vidas), Pičuljan, Pećarina (od 67′ Lekaj), Šanić (od 46′ Subašić), Ivić, Šotić.

KRALJEVICA: Šimić, Ćubelić, Poljičanin, Maretić, Pleše, Vujnović (od 85′ Klepac), Marković, Sotošek (od 60′ Rubčić), Devčić (od 80′ Stanković), Leoni (od 55′ Kurelić), Perković.

RISNJAK – OMLADINAC 2:0

LOKVE Igralište Risnjaka. Gledatelja: 100. Sudac: Paolo Jakovašić (Opatija). Strijelci: 1:0 Kuterovac (45′), 2:0 Grgurić (52′). Žuti kartoni: Kuterovac, Jozić (Risnjak), Jurković, Švrljuga (Omladinac).

RISNJAK: Hreljac, Žagar, Krištof (od 46′ Marković), Cvijanović, Lučić, Dramac, Komar, Petrović, Grgurić (od 53′ Jozić, od 86′ Petelin), Kuterovac (od 79′ Stević), Tomljenović (od 80′ Vujanić).

OMLADINAC: Tadić, Da. Brajdić (od 74′ Štiglić), Šoštarić (od 56′ Babić), Barkić, Švrljuga, Tomić, Gavrić, Bitanga, Lončar, Jurković, Do. Brajdić.

KLANA – OŠK OMIŠALJ 4:0

KLANA Stadion Grašćina. Gledatelja: 100. Sudac: Gabrijel Flegar. Pomoćnici: Balen i Pajić (svi iz Rijeke). Strijelci: 1:0 Iskra (70′), 2:0 Iskra (75′), 3:0 Iskra (83′), 4:0 Juničić (90′). Žuti karton: Turčić (OŠK Omišalj).

KLANA: Raspor, Iskra, Jusić, Corallini, Juraga, Juničić, Ćetaj (od 46′ Lovričić), Cetin (od 46′ Peraić), Gržinčić (od 76′ Marko Jerbić), Laginja (od 88′ Kajtazi), Mario Jerbić (od 46′ Bilobrk).

OŠK OMIŠALJ: Kezić, Đunđek (od 46′ Žuvić), Vidović, Prpić, Turčić, Jozić, Zahirović (od 80′ Gržetić), Da. Bašić, Do. Bašić (od 46′ Bivolčević), Hašimi (od 53′ Veljačić), Dajdžić (od 36′ Radoslović).

Hat-trick Emanuela Iskre u razmaku od samo trinaest minuta! Do 17. minute dinamična igra mogla je, uz nekoliko obostranih prilika, rezultatski prevagnuti na bilo koju stranu. A onda je na scenu stupio nadahnuti klanjski veznjak. U 70. minuti, u brzom protunapadu, Iskra je, sa lijevoga ruba kaznenog prostora, sjajnim udarcem pogodio desne rašlje nemoćnog vratara Kezića, 1:0. Najgol! Pet minuta kasnije, na dodavanje Laginje, Iskra je prizemnim udarcem sa petnaestak metara, naciljao desni kut – 2:0. I pobjednik je bio odlučen! Sedam minuta prije kraja najbolji klanjski igrač postigao je hatt-trick (dodavač Juničić), i treći put udarcem po travi u desni kut – 3:0. Također, vrlo raspoloženi ex-orijentaš Toni Juničić, u posljednjem napadu (asistent Iskra), ušao je u kazneni prostor, slijeva, i lopta je još jednom odsjela u desnom donjem kutu, uz samu vratnicu – 4:0. Otočani su, unatoč snažnom otporu, doživjeli neočekivani brodolom u završnici! (O. V.)

TURBINA – LOVRAN 1:4

CRIKVENICA Gradski stadion. Gledatelja: 50. Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka). Strijelci: 0:1 Čičić (28′-ag), 0:2 Frolja (51′), 1:2 Vukić (60′-11m), 1:3 Srok (75′), 1:4 M. Mrđenović (90’+1). Žuti kartoni: Domijan, Mandić (Turbina), M. Mrđenović (Lovran).

TURBINA: Grbčić, Vuljak (od 46′ Belobrajić), Knežević (od 75′ Pavičić), Piškulić, Car (od 53′ Vukić), Matejčić, Čičić (od 69′ Butković), Mandić, Babić, Domijan, Aleksa.

LOVRAN: Peruč, D. Mrđenović, Vuković, Žiganto (od 76′ Uhač), Martinčić, Ferenčak, Srok, Mohorovičić, Starčić (od 46′ M. Mrđenović), Matovina, Frolja (od 60′ Brkić).

POMORAC 1921 – LOKOMOTIVA 0:0

KOSTRENA Stadion Žuknica. Gledatelja: 60. Sudac: Luka Milković (Viškovo). Žuti kartoni: Simanović, Dželalija, Tadić (Pomorac 1921), Šupraha (Lokomotiva). Crveni karton: Baković (60′).

POMORAC 1921: Šestan, Grgić, Simanović, Cvjetković, Vidaković (od 80′ Tadić), Miškulin, Sobotinčić (od 71′ Abram), Bura, Dželalija, Grgić, Sredojević.

LOKOMOTIVA: Jurišić, Medić, Kos, Smiljanić (od 85′ Dorić), Šolaja, Nekić, Šupraha (od 62′ Bujačić), Konić (od 73′ Beljulji), Rumora (od 90′ Barišić), Pilepić, Baković.

RIKARD BENČIĆ – DRAGA 2:2

RIJEKA Omladinsko igralište. Gledatelja: 50. Sudac: Luka Šegota (Rijeka). Strijelci: 1:0 Štokan (36′), 1:1 Rubinić (40′), 2:1 Pejnović (53′), 2:2 Bajramović (79′). Žuti kartoni: Štokan, Božić (Rikard Benčić), Rubinić (Draga). Crveni karton: Kurti (77′).

RIKARD BENČIĆ: Božić, Smokvina, Sušić, Hrkač, Ćelić, Pejnović, Vučetić (od 77′ Perić), Smojver (od 84′ Flego), Crnković (od 82′ Ogrizović), Kržić, Štokan.

DRAGA: Bošnjak, Lončarica (od 75′ Ciceran), Marković, Mahulja, Klindić, Karleuša (od 63′ Memeti), Kurti, Z. Rubinić, Bajramović, Frolja, S. Rubinić (od 60′ Abram).

REZULTATI 4. KOLA

KLANA – OŠK OMIŠALJ 4:0R. BENČIĆ – DRAGA 2:2TURBINA – LOVRAN 1:4POMORAC 1921 – LOKOMOTIVA 0:0MUNE – RJEČINA 4:0RAB – KRALJEVICA 3:5RISNJAK – OMLADINAC 2:0 Mune 4 3 1 0 13:6 10Kraljevica 4 3 0 1 11:7 9Rječina 4 3 0 1 7:8 9Draga 4 2 2 0 10:5 8Lokomotiva 4 2 1 1 7:2 7Rab 4 2 1 1 14:11 7Risnjak 4 2 1 1 10:11 7OŠK Omišalj 4 2 1 1 5:7 7Lovran 4 1 1 2 7:8 4Klana 4 1 0 3 6:6 3R. Benčić 4 0 2 2 3:6 2Pomorac 1921 3 0 1 2 2:5 1Omladinac 3 0 1 2 5:9 1Turbina 4 0 0 4 5:14 0

SLJEDEĆE KOLO (30. rujna): Omladinac – Klana, Kraljevica – Risnjak, Rječina – Rab, Lokomotiva – Mune, Lovran – Pomorac 1921, Draga – Turbina, OŠK Omišalj – R. Benčić.