Lokosi nakrcali Turbinu, Kostrenjani pali u Dražicama

P. N.

Detalj s utakmice Lokomotive i Turbine/R. BRMALJ

Aktualni prvak Risnjak ostvario je protiv Klane prvu pobjedu ove sezone

RIJEKA SRC Belveder. Gledatelja: 100. Sudac: Danijel Mavrlja – 6. Pomoćnici: Matić i Horvat (svi Rijeka). Strijelci: 1:0 Konić (4′), 2:0 Rumora (7′), 3:0 Rumora (39′), 4:0 Baković (69′), 5:0 Rumora (72′), 5:1 Babić (89′).

LOKOMOTIVA: Jurišić 6,5, Medić 6,5, Kos 6,5, Smiljanić 6,5 (od 73′ Beljulji –), Šolaja 7, Nekić 6,5 (od 69′ Bakula –), Turković 7,5 (od 65′ Šupraha 6,5), Konić 7 (od 57′ Bujačić 6,5), Rumora 8 (od 74′ Dorić –), Pilepić 7, Baković 7,5.

TURBINA: Grbčić 5, Čičić 5,5, Mandić 6 (od 71′ Godinić –), Domijan 5,5, Piškulić 6 (od 81′ Vuljak –), Pavičić 5 (od 46′ Matejčić 5,5), Car 6, Knežević 6, Matejčić 5,5, Babić 6, Aleksa 5,5.

Domaći »blitzkrieg« mladih »lokosa« u razmaku od samo tri minute praktički je riješio pobjednika u srazu s Tribaljcima, prinovama u ligi koji su poprilično razočarali. Momčad Brune Lautara djelovala je poletno, poput »furije«, bazirajući igru na polupresingu i jednostavnim rješenjima u čemu se spori gosti jednostavno nisu snašli. Na kraju je završilo s pet golova u mreži Dina Grbčića, a moglo je biti puno gore po goste.

Mučenje

Sredinom nastavka Danijel Babić znakovito je povikao: – Dečki, probudite se, što će pisati novine ako ovako nastavimo? Do kraja tog tribaljskog »mučenja« domaći su zabili još dva gola, a čast »Turbini« spasio je upravo Babić golom minutu prije kraja iz blizine nakon kornera Alekse kada je lopta preletjela vratara Jurišića – 5:1.

U ostatku utakmice sve je bilo uglavnom u režiji »lokosa«, Rumora je tresao mrežu i pospremao »otpatke«, a Konić i hitronogi Turković asistirali. Pilepić je pak svojim jednostavnim, umirujućim loptama davao ton igri…

Već u 4. minuti Rumora je uputio dijagonalu na lijevu stranu za Bakovića, on još bolje poslužio Konića koji je prizemnom loptom u gužvi matirao istrčalog Grbčića – 1:0.Gosti se još nisu niti snašli, a na semaforu (na onom pravom, a proradio je i razglas!) je u 7. minuti zasvijetlio 2:0. Opet je ubacio Baković s lijeve strane, a Rumora s tri metra visoko zakucao loptu. Tribaljci su u tim trenucima djelovali smušeno, izgubljeno, bez prave reakcije.

Zadovoljstvo

Riječani nisu tu stali, redale su se prigode kao na tekućoj vrpci (Smiljanić 16′, Rumora, 18′, Turković 25′), da bi prvu ozbiljniju šansu gosti stvorili u 29. minuti. Piškulić je probio desni bok i oštro prizemno ubacio, a neugodna lopta skoro se od vratara odbila u mrežu. U 37. minuti sudac nije sudio prekršaj nad Caru, sjevnula je domaća kontra u čijoj je završnici Baković tukao kraj vratnice.

Ipak, do odmora još jedan gol »lokosa«. U 39. minuti glavninu posla napravio je razigrani Turković, nakon dobre akcije zaobišao vratara i iskosa pogodio vratnicu, no tu je opet bio Rumora – 3:0. Nakon toga gosti su malo živnuli, ali premalo je njihovih igrača dolazilo u završnicu. U 45. minuti imali su najbolju šansu, lopta je nakon ubačaja preletjela sve igrače i došla do Alekse, a njegov »špic« usmjerio je loptu kraj stative.

U drugom dijelu u nešto lakšem ritmu Baković je efektno zakucao loptu u mrežu (69′), a ubrzo potom i Rumora treći put matirao vratara na asistenciju Bakovića (72′) – 5:0. U dvije sporne situacije prvo su domaći (47′) tražili jedanaesterac nakon starta vratara nad Turkovićem, a potom (90′) i gosti nakon duela Kos – Babić. – Neka se i nama malo osmjehula sreća, dečki su jako mladi, sve naši na čemu ćemo i bazirati momčad u budućnosti. Cilj nam je ostati u ligi bez velikih stresova. Svaka čast dečkima! – ustvrdio je na kraju zadovoljni Ivan Fumić, operativac »Lokomotive«. (D. F.)

RISNJAK – KLANA 2:1

OMLADINAC – RAB 3:3KRALJEVICA – MUNE 1:2RJEČINA – POMORAC 1921 3:2LOKOMOTIVA – TURBINA 5:1LOVRAN – R. BENČIĆ 0:0DRAGA – OŠK OMIŠALJ 1:1 1. Rječina 3 3 0 0 7:4 92. Rab 3 2 1 0 11:6 73. Draga 3 2 1 0 8:3 74. Mune 3 2 1 0 9:6 75. OŠK Omišalj 3 2 1 0 5:3 76. Kraljevica 3 2 0 1 6:4 67. Lokomotiva 3 2 0 1 7:2 68. Risnjak 3 1 1 1 8:11 49. Omladinac 2 0 1 1 5:7 110. R. Benčić 3 0 1 2 1:4 111. Lovran 3 0 1 2 3:7 112. Turbina 3 0 0 3 4:10 013. Pomorac 1921 2 0 0 2 2:5 014. Klana 3 0 0 3 2:6 0

SLJEDEĆE KOLO (23. rujna): Klana – OŠK Omišalj, R. Benčić – Draga, Turbina – Lovran, Pomorac 1921 – Lokomotiva, Mune – Rječina, Rab – Kraljevica, Risnjak – Omladinac.

LOVRAN – R. BENČIĆ 0:0

LOVRAN Igraliste Lokva. Gledatelja 30. Sudac: Ivan Šantić (Kastav) 6,5. Žuti kartoni: Vuković (Lovran) i Hrkač (R. Benčić).

LOVRAN: Peruč 6, Vuković 6, Uhač 5,5 (od 45′ Kruezi 6,5), Žiganto 6,5, Martinčić 6, Srok 6,5, Mohorovičić 6, Frolja 6 (od 64′ Gregov 6), Starčić 6, Matovina 6, Mrđenović 7 (od 75′ Brkić –).

RIKARD BENČIĆ: Božić 6, Smokvina 6, Sušić 5,5, Hrkač 6, Ćelić 6, Pejnović 6, Vučetić 6, Smojver 6 (od 57′ Perić 5,5), Crnković 5,5 (od 58′ Flego 5,5), Kržić 6,5, Štokan 6. (R. T.)

DRAGA – OŠK OMIŠALJ 1:1

MOŠĆENIČKA DRAGA Igralište Slatina. Gledatelja 50. Sudac: Blaškić (Rijeka) 6. Strijelci 1:0 Karleuša (17′), 1:1 Jozić (87′). Žuti kartoni: Mahulja, Bošnjak (Draga), Trdić, Karlovčan i Turčić (OŠK).

DRAGA: Bošnjak 6, Ciceran 6 (od 90′ T. Sinožić –), Lončarica 6, Mahulja 6, Klindić 6, Karleuša 6, Z. Rubinić 6,5, Frolja 7, Antolović (od 15′ S. Rubinić 6), Bajramović 6,5, Kurti 6,5.

OŠK OMIŠALJ: Kezić 6, Đunđek 6 (od 46′ Prpić 6), Vidović 6, Karlovčan 6, Turčić 6, Jozić 6,5, Zahirović 6, Lukšić 6 (od 76′ Bašić –), Dadić 6 (od 46′ Radoslović 6), Bašić 6, Hašimi 6 (od 70′ Žurić 5,5).

RISNJAK – KLANA 2:1

LOKVE Igralište »Risnjaka«. Gledatelja: 100. Sudac: Antun Lukić (Kastav). Pomoćnici: Dragović (Viškovo) i Šegota (Rijeka). Strijelci: 0:1 Laginja (17′), 1:1 Petrović (20′), 2:1 Cvijanović (82′). Žuti kartoni: Kuterovac (Rijeka), Jeletić (Klana).

RISNJAK: Hreljac, Žagar, Krištof (od 46′ Jozić), Cvijanović, M. Lučić, Dramac, Komar, Petrović, Vujanić (od 59′ Marković), Kuterovac, Tomljenović (od 88′ Stević).

KLANA: R. Raspor, Cetin (od 46′ Knežević), Juraga, Corallini, R. Lučić (od 64′ D. Raspor), Jeletić, Iskra, Ćetaj (od 46′ Jusić), Lovričić, Juničić, I. Laginja.

OMLADINAC – RAB 3:3

VRATA Igralište Gmajna. Gledatelja: 50. Sudac: Marko Linić (Rijeka). Pomoćnici: Frlan (Podhum) i Ban (Čavle). Strijelci: 1:0 Tomić (6′), 2:0 Trenčev (28′-autogol), 2:1 Šotić (32′), 2:2 Šoštarić (35′-autogol), 2:3 Vučetić (76′), 3:3 Lončar (90′). Žuti kartoni: Brajdić, Bitanga, Šoštarić, Lončar, Kereš (Omladinac), Antešić (Rab). Crveni karton: Rački (73′).

OMLADINAC: Tadić, Šoštarić (od 69′ Babić), Jurković, Barkić (od 55′ Rački), Švrljuga, Tomić, Randelj (od 18′ Brajdić), Bitanga, Kereš, Brajdić, Lončar.

RAB: Grgurić, Vučetić, Trenčev (od 81′ Mijić), Beg, Ivče, Vulelija (od 46′ Antešić), Pičuljan, Pećarina, Debelić (od 55′ Buza-Vidas), Ivić, Šotić.

RJEČINA – POMORAC 3:2

DRAŽICE Igralište »Rječine«. Gledatelja: 100. Sudac: Vladimir Merle (Viškovo). Pomoćnici: Mihić (Rijeka) i Veljačić (Omišalj). Strijelci: 1:0 Broznić (4′), 1:1 Bura (16′), 2:1 Štanfel (31′), 3:1 Barčić (43′), 3:2 Tadić (87′). Žuti kartoni: Štanfel, Kovačić, Pilčić, D. Forgić, Broznić, T. Forgić (Rječina).

RJEČINA: T. Forgić, Pilčić, Trubić (od 51′ Kaurin), Kovačić, D. Forgić, Antolović, Gorupić (od 46′ Franović), Turk (od 46′ Valenta). Broznić, Barčić (od 68′ Žagar), Štanfel (od 77′ Mikulić).

POMORAC: Šestan, Grgić (od 64′ Sredojević), Budiša, Vidaković, Vivoda (od 46′ Gregorović), Miškulin, Sobotinčić (od 61′ Abram), Bura (od 75′ Tadić), Benić, Grgić, Dželajlija (od 80′ Stranić).

KRALJEVICA – MUNE 1:2

KRALJEVICA Stadion »Milan Ružić Minta«. Gledatelja: 100. Sudac: Antonio Melnjak. Pomoćnici: Vučetić i Mehinović (svi Rijeka). Strijelci: 1:0 Burić (40′), 1:1 Smajlović (58′), 1:2 Fumić (90′). Žuti kartoni: Marušić, Devčić (Kraljevica), Grbac, Trošelj, Đuran (Mune).

KRALJEVICA: Bilen, Ćubelić (od 85′ Kurelić), Kocijan (od 67′ Vujnović), Marušić, Maretić (od 78′ Poljičanin), Marković, Burić, Sirić (od 46′ Pleše), Devčić, Sotošek (od 59′ Rubčić), Perković.

MUNE: Kranjac, Trošelj (od 70′ Šokčić), Beni, Tokić, Malnar, Grbac, Bonicioli, Đuran, Kostić (od 46′ Smajlović), Šneler, Stambul (od 46′ Fumić).