Prva ŽNL

Lider OŠK slavio u Lokvama, Marin Prpić zabio u 88. minuti

P. N.

Slavlje Omišljana u Lokvama/V. KARUZA

KLANA Stadion Grašćina. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Šantić (Kastav). Pomoćnici: Stojaković (Lovran) i Mehinović (Rijeka). Strijelci: 1:0 Lučić (14′-11 m), 2:0 Iskra (57′). Žuti kartoni: Sobotinčić, Tonković (Pomorac 1921). Crveni karton: Vidaković (43′ – spriječavanje protivničkog igrača u izglednoj situaciji za postizanje zgoditka).

KLANA: Raspor, Jeletić (od 82′ Kajtazi), Juraga, Corallini, Lučić, Iskra, Gržinčić (od 63′ J. Laginja), Karlović (od 32′ Ćetaj), Juničić, Lovričić, I. Laginja.

POMORAC 1921: Šestan, Grgić, Simanović (od 84′ Restek), Cvjetković, Vidaković, Kusmić, Sobotinčić (od 75′ Bagadur), Bura, Tonković (od 59′ Abram), Tadić (od 66′ Firkelj), Sredojević.

U 14. minuti Juničić je nabacio loptu iz desnoga kuta igrališta, središnji branič Klanjaca Renato Lučić bio je najviši u skoku, tukao i pogodio u ruku jednog gostujućeg obrambenog igrača. Jedanaesterac! Lučić je sam preuzeo odgovornost. Uzeo je dugački zalet i udarcem po travi zatresao mrežu u desnom kutu, Šestan se bacio u prazno – 1:0.

Dvije minute prije odlaska na odmora isključen je gostujuću središnji branič Aleksandar Vidaković zbog povlačenja za dres suparničkog igrača u izglednom položaju za postizanje zgoditka, čime je osjetno oslabio gostujuću momčad!U 57. minuti Juničić je, iz dubine, gurnuo Ivalu Laginji, koji se probio po lijevom boku, uletio u kazneni prostor i nabacio loptu pred vrata. Lovričić je tuako, vratar Šestan kratko odbio, Iskra, na suprotnoj vratnici, čelom izbliza zatresao mrežu – 2:0. (O. V.)

MUNE – TURBINA 4:1

MUNE Igralište Crikvena draga. Gledatelja: 100. Sudac: Romano Čomić (Rijeka). Pomoćnici: Šušnjar (Rupa) i Grgić (Rijeka). Strijelci: 1:0 Bonicioli (47′), 2:0 Šneler (490), 2:1 Knežević (51′), 3:1 Šneler (74′), 4:1 Ljevar (84′). Žuti kartoni: Tokić (Mune).

MUNE: Torbarina, Trošelj, Beni, Tokić, Malnar, Posarić (od 46′ Tursunović), Bonicioli (od 80′ Ljevar), Đuran (od 63′ Roksandić), Fumić, Šneler, Kostić (od 46′ Smajlović).

TURBINA: Đotlo, Vuljak (od 46′ Aleksa), Čop, Dukić, Pavičić (od 83′ Butković), Car, Matejčić (od 46′ Vukić), Čičić, Knežević, Mandić, Domijan.

RISNJAK – OŠK OMIŠALJ 1:2

LOKVE Igralište Risnjaka. Gledatelja: 100. Sudac: Marin Rožman (Rijeka). Pomoćnici: Ban (Čavle) i Mrvoš (Rijeka). Strijelci: 0:1 Radoslović (36′), 1:1 Petrović (39′), 1:2 Prpić (88′). Žuti kartoni: Marković, Kuterovac, Stević (Risnjak), Jozić, Prpić, Turčić (OŠK Omišalj).

RISNJAK: Hreljac, Žagar, Marković (od 81′ Stević), Cvijanović, Iskra, Dramac, Komar, Petrović, Grgurić (od 73′ Petelin), Kuterovac, Tomljenović.

OŠK OMIŠALJ: Kezić, Đunđek, Vidović, Karlovčan, Turčić, Jozić, Radoslović (od 88′ Dadić), Zahirović, Bivolčević (od 63′ Bašić), Hašimi (od 46′ Prpić), Dajdžić (od 80′ Bašić).

Nogometaši OŠK Omišlja svladali su u derbiju kola Risnjak i odnijeli iz Lokava sav plijen u utakmici koja je odlučena u 88. minuti. Jozić je na lijevoj strani šesnaesterca domaćina dobio duel sa Žagarom i povratnom loptom pronašao iskusnoga Marina Prpića koji je iz blizine, uz dosta sreće i odbijanaca pronašao put do mreže za veliko slavlje Omišljanja koji su pobjedom nad aktualnim prvakom učvrstili prvo mjesto na ljestvici.

Lokvarce su koštale neiskorištene prilike u razdoblju kad se rezultat lomio. Najbolju je imao stasiti napadač Domagoj Grgurić, koji je poslije Komarova proigravanja krenuo sam od centra igrališta prema gostujućem vrataru Igoru Keziću, ali u ključnom trenutku nije bio dovoljno koncentriran. Doduše, odmogao mu je i travnjak, lopta se odbila od busena taman toliko da mu prijeđe preko noge, a prilika utakmice ode u nepovrat. Još su u nekoliko navrata Lokvarci bili blizu vodećeg pogotka, ali je u oba navrata gostujući vratar Kezić sjajnim interevencijama spašavao goste, u 63. minuti paradom je ukrotio Cvijanovićev udarac s ruba šesnaesterca, a deset minuta kasnije iz prvog kuta izvadio pokušaj Tomljenovića. Kazna za propušteno stigla je u smiraju izjednačeng susreta, očajnički pokušaji domaćina stići do remija u sudačkoj nadoknadi nisu urodili plodom. Iz gostujuće svlačionise uskoro je počela dopirati pobjednička pjesma…

Rastrganu utakmicu u prvome je poluvremenu prekinuo slobodan udarac Tonija Radoslovića, koji je 36. minuti majstorski prebacio živi zid i pogodio lijeve rašlje nemoćnog domaćeg vratara Hreljca – 0:1. Radost gostiju je, međutim, trajala samo tri minute. Sanjin Iskra je s lijeve strane u srce šesnaesterca Omišljanja uputio oštar cetaršut, koji je znalački dočekao Arnel Petrović i atraktivno, u padu glavom zatresao Kezićevu mrežu – 1:1. Prije i poslije pogodaka u prvome se dijelu igralo dosta oprezno, bez izrazitih prilika pa su do izražaja došli navijači obiju momčadi “dimnim koreografijama”.

U nastavku utakmice igra gostujuće momčadi posebno je dobila smisao ulaskom iskusnoga Marina Prpića, koji je prije pobjedonosnoga pogotka promašio jedinu obećavajuću priliku pred vratima Hreljca, njegov udarac vanjskim dijelom kopačke otišao je pored desne vratnice. Omišjani su u samoj završnici bili sretniji i spretniji i osvojili bodove.

OMLADINAC – DRAGA 1:1

VRATA Igralište Gmajna. Gledatelja: 50. Sudac: Alen Bošnjak (Kastav). Pomoćnici: Čepić (Kostrena) i Veljačić (Omišalj). Strijelci: 1:0 Gavrić (52′), 1:1 Sinožić (71′). Žuti kartoni: Tomić (Omladinac), Kovačić (Draga).

OMLADINAC: Tadić, Gavrić, Bitanga, Barkić, Švrljuga, Tomić, Jurković, Žiković (od 80′ Nastić), Lončar (od 87′ Štiglić), Rački, Brajdić.

DRAGA: Bošnjak, Ciceran, Marković, Mahulja, Hlanuda, Kovačić (od 62′ Sinožić), Antolović (od 52′ Kurti), Rubinić, Frolja, Abram, Perčić (od 67′ Rubinić).

KRALJEVICA – LOVRAN 4:1

KRALJEVICA Igralište Milan Ružić Minta. Gledatelja: 100. Sudac: Dario Rožanković (Rijeka). Pomoćnici: Matić (Rijeka) i Klobučar (Čavle). Strijelci: 1:0 Burić (42′), 1:1 Matovina (47′), 2:1 Sotošek (65′), 3:1 Vujnović (68′), 4:1 Burić (90′-11m). Žuti kartoni: Vujnović, Poljičanin, Kurelić, Pleše (Kraljevica), Martinčić, Ferenčak, D. Mrđenović (Lovran).

KRALJEVICA: Bilen, Poljičanin (od 81′ Kurelić), Ćubelić, Marušić, Pleše, Marković (od 87′ Klepac), Burić, Vujnović, Devčić, Sotošek, Perković.

LOVRAN: Peruč, D. Mrđenović, M. Mrđenović, Žiganto, Martinčić, Ferenčak, Srok, Brkić (od 61′ Ujčić), Frolja, Matovina, Periša.

RJEČINA – LOKOMOTIVA 2:2

DRAŽICE Igralište Rječine. Gledatelja: 100. Sudac: Marino Šabanović (Matulji). Pomoćnici: Piljić i Jakovac (oba Rijeka). Strijelci: 1:0 Broznić (24′), 1:1 Baković (47′), 1:2 Konić (63′), 2:2 Broznić (70′). Žuti kartoni: Broznić (Rječina), Šolaja (Lokomotiva).

RJEČINA: Forgić, Pilčić, Trubić, Barčić, Kaurin (od 60′ Marinović), Žagar, Turk (od 80′ Klić), Antolović, Broznić, Franović, Gorupić (od 55′ Štanfel).

LOKOMOTIVA: Smolčić, Medić, Šupraha (od 83′ Dorić), Smolić-Ročak, Šolaja, Pilepić (od 77′ Šimić), Turković (od 66′ Bujačić), Konić, Baković, Bakula, Rumora.

REZULTATI 10. KOLA

KLANA – POMORAC 1921 2:0MUNE – TURBINA 4:1RAB – RIKARD BENČIĆ nije odigranoRISNJAK – OŠK OMIŠALJ 1:2OMLADINAC – DRAGA 1:1KRALJEVICA – LOVRAN 4:1RJEČINA – LOKOMOTIVA 2:2 OŠK Omišalj 10 7 2 1 17:13 23Kraljevica 10 7 1 2 24:17 22Mune 10 6 2 2 31:15 20Draga 10 5 3 2 18:14 18Rječina 9 5 2 2 14:17 17Risnjak 10 5 1 4 25:23 16Lokomotiva 10 4 3 3 18:10 15Klana 9 5 0 4 20:13 15Rab 9 4 1 4 22:21 13Pomorac 1921 10 3 2 5 11:13 11Lovran 10 3 2 5 20:24 11Omladinac 10 1 3 6 13:21 6R. Benčić 9 1 2 6 8:21 5Turbina 10 0 0 10 11:30 0

SLJEDEĆE KOLO (11. studenoga): Lokomotiva – Klana, Lovran – Rječina, Draga – Kraljevica, OŠK Omišalj – Omladinac, Rikard Benčić – Risnjak, Turbina – Rab, Pomorac 1921 – Mune.