Pregršt golova i prilika

LUDI DERBI U GRADSKOM VRTU Osijek i Hajduk remizirali 3-3, gosti ostali s igračem manje

P. N.

Foto Davor Javorović / PIXSELL

U utakmici 26. kola Prve HNL Osijek i Hajduk igrali su u Gradskom vrtu 3-3 (2-2).

Bila je to izuzetno sadržajna utakmica u kojoj je Hajduk poveo golom Bašića u 2. minuti, a do pete minute je imao još dvije stopostotne prilike kojima je mogao unakaziti domaće. No Osječani se brzo bude, pa u 22. minuti Marić izjednačuje rezultat, a Lopa dovodi do preokreta u 38. minuti.

No nije veselje Osječana drugo trajalo – samo tri minute kasnije Savvas zabija za 2-2.

Poveli su Splićani u 57. minuti nakon autogola Šimuneca, a konačni rezultat postavio je Hajradinović s 11 metara u 77. minuti.

Pred 5000 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Jović iz Zagreba.

Drugi Hajduk sada ima 51 bod, osam manje od vodećeg Dinama, dok je Osijek četvrti sa 42 boda i utakmicom manje. Treća Rijeka, koja od 17 sati ugošćuje Cibaliju, ima 47 bodova.