Kvalifikacije za EURO

KRAJ: Pravičan remi na Stožicama, Ristovski i Kek podijelili plijen

Stefan Ristovski/I. TOMIĆ

LJUBLJANA U 2. kolu skupine G u Ljubljani sastaju se reprezentacije Slovenije i Makedonije. Taj sraz posebno je zanimljiv iz riječkoga kuta. Bivši trener Rijeke Matjaž Kek vodi svoju prvu domaću utakmicu na klupi Slovenije u drugom izborničkom mandatu, a na drugoj strani je igrač iz njegove šampionske riječke momčadi Stefan Ristovski. Na mjestu središnjeg braniča makedonske vrste igra i Darko Velkovski, branič Rijeke, koji je stigao na Rujevicu u mandatu Matjaža Keka.

Srdačan je bio susret Ristovskog i Keka uoči utakmice.

90.+4 minute: Kraj utakmice i pravična podjela bodova na Stožicama.

GOL!!! Makedonija je u 47. minuti poravnala preko Bardija. Glavninu posla odradio je Alioski koji je pretrčao braniča Dinama Stojanoviča na desnom boku.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme na Stožicama.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena u Ljubljani.

GOL!!! Slovenija je povela u 36. minuti. Iličić se sjurio po desnoj strani u kazneni prostor, Velkovski ostao kratak u zatvaranju, a Miha Zajc usamljen na drugoj stativi dočekao ubačaj i glavom ga smjestio u gornji desni kut vratara.

26. minuta: Još uvijek nema golova na Stožicama. Nervoznu utakmicu prate slovenski predsjednik Borut Pahor i Aleksandar Čeferin, predsjednik UEFA-e.

1. minuta: Počela je utakmica.

SLOVENIJA – MAKEDONIJA 1:1

LJUBLJANA Utakmica 2. kola skupine G kvalifikacija za EURO 2020.: Slovenija – Makedonija 1:1. Stadion Stožice. Gledatelja: 9872. Strijelci: 1:0 Zajc (36′), 1:1 Bardi (47′). Sudac: Fernandez (Španjolska). Žuti kartoni: Iličić, Jokič (Slovenija), Bejtulai, Musliu, Nikolov (Makedonija).

SLOVENIJA: Oblak, Struna, Krhin, Iličić, Kurtič, Šporar (od 70′ Berič), Zajc (od 89′ Zahovič), Jokič, Mevlja, Stojanovič, Verbič (od 83′ Črnigoj).

MAKEDONIJA: Dimitrievski, Bejtulai, Musliu, Alloski (od 90′ Ristevski), Pandev (od 75′ Trajkovski), Ristovski, Velkovski, Nikolov, Bardi, Elmas, Nestorovski (od 88′ Markoski).