Liga nacija

foto KRAJ NA RUJEVICI: Livaković i sreća spasili kockaste poraza od Engleza

Luka Modrić/V. KARUZA
Objavljeno: 12. listopad 2018. u 20:19 2018-10-12T20:19:00+02:00

RIJEKA Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je bez pogodaka protiv Engleske pred praznim rujevičkim tribinama u drugom susretu Lige nacija. Zbivanja na travnjaku najbolje su se uklopila u otužan dekor na tribinama.

Tišinu na stadionu povremeno su prekidali tek povici trenera i skupina od 30-ak engleskih navijača koji su iz obližnje šume pokušali pružiti potporu svojim ljubimcima.

S1210BR8
Utakmica Hrvatska-Engleska na Rujevici (2) / Snimio Roni BRMALJ

Nogometno ne previše sadržajna utakmica ponudila je puno više u nastavku kada je Kane pogodio gredu, a Rashford propustio dvije velike prilike za Engleze. Hrvatsi igrači najbliže pogotku bili su u prvom poluvremenu kada je Kramarić tukao nakon ubačaja Pivarića.

SP1210TI4
Utakmica Hrvatska-Engleska na Rujevici (3) / Snimio Ivica TOMIĆ

Upravo ta činjenica najbolje oslikava igru "kockastih" koji se nisu uspjeli pobjedom oprati od španjolske šestice, ali su barem uspjeli sačuvali svoju mrežu uz dozu sreće i raspoloženog vratara Livakovića. Utakmica je još jednom potvrdila da svjetskih doprvacima ne leže prijateljske utakmice poput ove protiv Engleske koja je pritom odigrana u dekoru na razini pripremne utakmice u zimskoj ili ljetnoj stanci.

90+4. minute: Kraj utakmice na Rujevici.

70. minuta: Rebić je pucao s 20 metara i zamalo promašio okvir gola.

56. minuta: Dvije velike prilike propustio je Rashford. Engleski napadač dvaput je izlazio ispred Livakovića koji je u obje situacije dobro reagirao.

50. minuta: Kane je pogodio gredu!

49. minuta: Perišić je otvorio nastavak udarcen, a Pickford kvalitetnom obranom.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme na Rujevici.

45. minuta: Kraj prvoga poluvremena.

43. minuta: Henderson je izveo udarac iz kuta, Dier glavom dočekao ubačaj u visini prve vratnice i skrenuo loptu u suprotnu vratnicu. Sreća je spasila Livakovića.

37. minuta: Prva prilika na utakmici. Pivarić je ubacio s lijeve strane, Rebić propustio loptu za Kramarića čiji ne pretjerano snažan udarac je iz lijevoga kuta izvukao Pickford.

30. minuta: Nema golova, a ni prilika na Rujevici.

24. minuta: Iz šume iznad sjeverne tribine dopire pjesma engleskih navijača koji pokušavaju zaviriti preko ograde i vidjeti barem dio utakmice.

20. minuta: Perišić je tukao na kornera, no lopta je zapela u bloku.

16. minuta: Igra se uglavnom između dva kaznena prostora bez prilika.

1. minuta: Počela je utakmica.

SP1210TI7

HRVATSKA - ENGLESKA 0:0

Stadion na Rujevici. Bez gledatelja. Sudac: Felix Brych (Njemačka). Žuti karton: Kovačić, Jedvaj (Hrvatska), Henderson, Stones, Sterling (Engleska).

HRVATSKA: Livaković - Jedvaj, Lovren, Vida, Pivarić - Kovačić (od 73' Badelj), Rakitić - Kramarić, Modrić, Perišić (od 69' Pjaca) - Rebić (od 80' Livaja).

ENGLESKA: Pickford - Walker, Stones, Maguire, Chilwell - Henderson, Dier, Barkley - Sterling (od 77' Sancho), Kane, Rashoford.