Liga nacija

GRIEZMANNOVA NOĆ: Veliki Francuski preokret za pobjedu nad Njemačkom

U susretu dva zadnja svjetska prvaka na Stade de Franceu Nijemci su poveli iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Kroos u 14. minuti. Francuzi su izjednačili lijepim golom Griezmanna u 62. minuti nakon ubačaja Hernandeza.

ZAGREB – U dvoboju najjače skupine Lige nacija Francuska je u Parizu preokretom pobijedila Njemačku s 2-1, pa Nijemci više nemaju šanse za prvo mjesto u ovoj skupini.

U 79. minuti sudac Mažić sudi kazneni udarac nakon kontakta Hummelsa i Matuidija, a Griezmann drugim golom dovodi Francuze do preokreta i velike pobjede. Francuska vodi s 7 bodova, Nizozemska ima 3, a Njemačka, kojoj je ovo drugi uzastopni poraz, samo jedan bod. Odluku u ovoj skupini drža Nizozemci, koji prvo u Rotterdamu dočekuju Francuze, a potom idu u goste Njemačkoj.

U ligi B Ukrajinci su domaćom pobjedom nad Češkom (1-0) postali pobjednici skupine, u kojoj su još Slovaci. Velšani su pobjedom u Dublinu protiv Irske (1-0) preuzeli vodstvo i u izravnom okršaju s Dancima odlučit će o prvom mjestu skupine.

Samo tri dana nakon što su kod kuće izgubili od Gibraltara, koji je slavio povijesnu prvu pobjedu, Armenci su u Erevanu deklasirali vodeće Makedonce s čak 4-0.

LIGA A

SKUPINA 1

FRANCUSKA – NJEMAČKA 2-1 (Griezmann 62, 80pen//Kroos 14pen)

POREDAK: Francuska 7, Nizozemska 3, Njemačka 1.

LIGA C – SKUPINA 4

NORVEŠKA – BUGARSKA 1-0 (Elyounoussi 31)

SLOVENIJA – CIPAR 1-1 (Skubic 83/Papoulis 37)

Poredak: Bugarska 9, Norveška 9, Cipar 4, Slovenija 1

LIGA D

SKUPINA 1

KAZAHSTAN – ANDORA 4-0 (Seidachmet 21, Turisbek 39, Gomes 61ag, Murtazajev 74)

LATVIJA – GRUZIJA 0-3 (Kankava 8, Gvilija 29, Čakvetadze 61)

POREDAK: Gruzija 12, Kazahstan 5, Latvija 2, Andora 2

SKUPINA D

ARMENIJA – MAKEDONIJA 4-0 (Pizzeli 12, Movsisjan 67, Ghazarjan 81, Mkhitarjan 90+4)

GIBRALTAR – LIHTENŠTAJN 2-1 (Cabrera 61, Chipolina 66//Salanović 15)

Poredak: Makedonija 9, Armenija 6, Gibraltar 6, Lihtenštajn 3