Copa Libertadores

Flamengo svladao Gremio i ušao u finale Copa Libertadoresa gdje ga čeka River Plate

Gabriel Barbosa (Flamengo)/Foto REUTERS

Više od 1.000 policajaca bilo je raspoređeno na i oko stadiona jer se strahovalo od incidenata nakon što je dan ranije u okršaju policije i navijača Flamenaga u jednoj od favela ubijena jedna osoba, dvije su ranjene, a 19 ih je privedeno.

RIO DE JANEIRO U finalu Copa Libertadores 23. studenog na stadionu Nacional Julio Martinez Pradanos u Santiago de Chileu igrat će argentinski River Plate i brazilski Flamengo.

Flamengo je prvi plasman u finale južnoameričke inačice Lige prvaka nakon 38 godina izborio uvjerljivom 5-0 pobjedom protiv Gremia nakon što je prvi susret polufinala završio bez pobjednika, 1-1.

Domaćin je u susretu igranom na Maracani poveo u 42. minuti golom Bruna Henriquea, na samom otvaranju drugog dijela Gabriel je zabio za 2-0, a isti je igrač u 55. minuti realizirao kazneni udarac za 3-0. U 66. minuti među strijelce se upisao i Pablo Mari, a točku na i četiri minute kasnije stavio je Rodrigo Caio.

»Važno je doći do finala, ali još je važnije pobijediti u finalu. Sada nas čeka najteži korak,« kazao je trener Flamenga Jorge Jesus.

Nažalost, prije utakmice je došlo do izgreda navijača koji su bez ulaznica pokušali ući na stadion, no policija je suzavcem i vodenim topovima smirila situaciju.

Momčad iz Rio de Janeira do sada je samo jednom slavila u Copa Libertadores, 1981. godine pobijedivši u finalu čileansku Cobrelou. Za »rubro-negre« bilo je to i jedino finale najprestižnijeg južnoameričkog klupskog natjecanja.

Flamengo će se za drugi trofej boriti protiv branitelja naslova nogometaša argentinskog River Platea koji su dan ranije u uzvratnom susretu izgubili sa 0-1 na gostovanju kod svog najvećeg rivala Boca Juniorsa, ali i taj minimalni poraz bio im je dovoljan za prolazak jer su u prvom susretu prije tri tjedna na svom terenu bili bolji sa 2-0.

U uzvratu igranom na Bombonieri jedini pogodak postigao je Jan Hurtado u 80. minuti.

River Plate će igrati u svom sedmom finalu, a do sada je klub iz Buenosi Airesa slavio četiri puta.

Rekorder je argentinski Independiente sa sedam naslova.