2. pretkolo

EUROPSKA LIGA Osijek dočekuje škotske Rangerse, Hajduk Slaviju iz Bugarske

Nogometaši Osijeka plasirali su se u 2. pretkolo Europske lige nakon što su u uzvratu prvog pretkola u Gradskom vrtu pobijedili moldavski Petrocub s 2-1 i s ukupnih 3-2 prošli u sljedeću fazu gdje ih čeka slavni Glasgow Rangers. Osječani su poveli u 14. minuti pogotkom Roberta Mudražije, a u 22. minuti je za Moldavce izjednačio Ambrose iz kaznenog udarca. U 61. minuti kapetan Osječana Borna Barišić postiže gol za prolaz Osijeka.Za tjedan dana Osijek dočekuje Rangerse, a uzvrat je za sedam dana u Škotskoj.

Hajduk protiv Slavije iz Sofije

Bugarska Slavia iz Sofije bit će Hajdukov suparnik u 2. pretkolu kvalifikacija za Europsku ligu. Slavia je u 1. pretkolu s ukupnih 3-1 svladala finski Ilves Tampere i tako se plasirala u 2. pretkolo. Bugari su prije tjedan dana slavili u Finskoj s 1-0, a u četvrtak u Sofiji s 2-1. Oba gol za Bugare dao je Ivanov (36, 56).Prva utakmica na rasporedu je 26. srpnja na Poljudu s početkom u 20 sati, a uzvrat je sedam dana kasnije u Sofiji.