Hajduk vs. Dinamo

Dinamo rutinski slavio na Poljudu, Rijeka pobjedom u jadranskom derbiju može opet biti druga

Artem Ismajli i Mislav Oršić/Foto PIXSELL

SPLIT Nogometaši Dinama rutinski su dobili Hajduk (2:0) na Poljudu i stekli 17 bodova na prednosti na čelu prvoligaškog poretka. Pogotke za modre zabili su Damian Kadzior u 47. i Arijan Ademi u 75. minuti. Utakmicu je prelomio neoprezni start braniča Artema Ismajlija na sredini igrališta na Mislavu Oršiću u 40. minuti utakmice za drugi žuti karton. Riječki sudac Ivan Bebek donio je ispravnu odluku, a Splićani s igračem manje više nisu mogli parirati modrima kojima je i prosječno izdanje bilo sasvim dovoljno da osvoje sva tri boda u derbiju.

Hajduk unatoč velikoj želji i agresiji nije niti u jednom trenutku uspio konkretnije zaprijetiti gostima. Konkretnije su zvučale medijske prijetnje i one upućene po društvenim mrežama nego ono što su izabranici trenera Igora Tudora pokazali na travnjaku.

Gradski stadion Poljud. Gledatelja 22.436. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka) 7. Strijelci: 0:1 Kadzior (47), 0:2 Ademi (75).  Žuti kartoni: Ismajli (Hajduk), Dilaver, Ademi, Petković (Dinamo). Crveni kartoni: Ismajli (40′)

HAJDUK: Posavec 6, Ismajli 5, Dimitrov 5, Mujakić 5, Juranović 5,5, Jurić 5(od 59′ Jradi 5), Hamza 5,5, Tahiraj 5,5 (od 59′ Eduok 5), Caktaš 5, Jairo 5,5, Kreković 5 (od 42′ Radić 5,5 ).

DINAMO: Livaković 7, Moharrami 7 (od 82′ Stojanović -), Theophile 6.5, Dilaver 6, Leovac 6, Moro 6,5, Ademi 7, Kadzior 7,5 Gojak 6,5 (od 76′ Đira -), Oršić 7, Petković 7 (od 90′ Kulenović -). (P. N.)

Poraz Hajduka osim u Maksimiru sigurno su radosno dočekali i na Rujevici. Rijeka je nakon pobjede nad Interom i poraza Splićana došla u priliku nedjeljnom pobjedom u jadranskom derbiju preskočiti Hajduk i vratiti se na drugo mjesto. Ovakav Hajduk definitivno ne bi smio predstavljati preveliki zalogaj za “bijele” pa čak ni za ovu podmlađenu momčad trenera Rijeke Simona Rožmana.