Danas: 16° 1
Sutra: 16° 16° 1
22. ožujka 2019.
Rijeka vs. Servette

KRAJ: Rijeka pogocima Hebera, Kvržića i Capana svladala švicarskog drugoligaša 3:1

Heber i Jakov Puljić/Foto Arhiva NL
Objavljeno: 17. siječanj 2019. u 19:29 2019-01-17T19:29:00+01:00

ALBUFEIRA Nogometaši Rijeke od 20 sati u Albufeiri igraju svoj drugi susret tijekom portugalskih priprema. Riječani će nakon visokog poraza od Wolfsburga tražiti povratak pobjedama u sudaru sa švicarskim drugoligašem Servettama. Za razliku od uglednog bundesligaša ovo je ipak puno primjereniji protivnik za ovu fazu priprema. Trener Igor Bišćan izvest će praktički najbolje što ima na raspolaganju u ovom trenutku. Nedostaje mu tek ozlijeđeni Gorgon, dok je Čolak na klupi za pričuve.

100. minuta: Kraj utakmice u Albufeiri.

GOL!!  Alex Schalk postigao je počasni pogodak za Švicarce u 96. minuti.

GOL!! Luka Capan zabio je i treći riječki pogodak u 80. minuti.

GOL!! U jeku pokušaja igrača Servettea da poravnaju Zoran Kvržić postigao je drugi pogodak za Rijeku kaznivši dar vratara koji je nepromišljeno istrčao na 30 metara od svojih vratiju pa veznjaku bijelih nije bilo teško lob udarcem pronaći put lopti u mrežu.

70. minuta: Nove promjene. Izašli su Župarić, Pavičić i Lončar, a ušli Velkovski, Čanađija i Capan.

51. minuta: Bišćan je napravio četiri promjene u svojem sastavu, ušli su Vuk, Prskalo, Čolak i Punčec, a izašli Sluga, Escoval, Escoval i Heber.

50. minuta: Kraj prvoga poluvremena koje je dogovorom klubova trajalo pet minuta duže. Rijeka se nakon vodstva malo povukla, Švicarci imali nešto više loptu u nogama, ali su ostali bez pravih prilika pa su Riječani relativno lako sačuvali minimalno vodstvo.

GOL!! U 26. minuti Heber je iskoristio najstrožu kaznu nakon prekršaja nad Puljićem.

18. minuta: I dalje nema golova u Albufeiri. Dojam je da Igor Bišćan malo promjenio raspored i zaigrao u sustavu 4-4-2 s Puljićem i Heberom u špici, a Kvržićem i Acostyjem na bočnim pozicijama u veznom redu.

8. minuta: Sjajna prilika za Riječane. Heber je s 14-15 metara promašio nebranjena vrata.

1. minuta: Počela je utakmica u Albufeiri.

RIJEKA - SERVETTE 3:1

Gradski stadion u Albufeiri. Gledatelja: 50. Strijelci: 1:0 Heber (26'-11m), 2:0 Kvržić (78'), 3:0 Capan (80'), 3:1 Schalk (96').

RIJEKA: Sluga (od 51 Prskalo) - Raspopović, Escoval (od 51 Punčec), Župarić (od 70' Velkovski), Mamić (od 88' Braut) - Kvržić (od 80' Bušnja), Lončar (od 70' Čanađija), Pavičić (od 70' Capan), Acosty (od 51' Vuk) - Heber (od 51' Čolak), Puljić (od 80' Liber).

SERVETTE: Frick, Sauthier, Rouiller, Mfuyi, Severin, Stevanović, Wuthrich, Maccoppi, Alphonse, Schalk, Kone.