NBA liga

Zubčeva utakmica karijere, Dončić nadmašio LeBrona

Luka Dončić/Foto REUTERS

Luka Dončić je sa 19 godina postao prvi tinejdžer koji je stigao do triple-double uz učinak od najmanje 30 koševa. Do jučer je tu titulu držao LeBron James koji je do takvog rezultata stigao na utakmici protiv Milwaukee Bucksa u travnju 2005. kada je imao 20 godina i 100 dana

LOS ANGELES Ivica Zubac je odigrao utakmicu karijere zabivši 24 koša i ugrabivši 16 skokova za Los Angeles Lakerse koji su kod kuće sa 116-102 svladali Phoenix Sunse Dragana Bendera. Zubac je bio najučinkovitiji igrač pobjedničke momčadi, do učinka od 24 koša došao je uz šut iz igre 9/16 u 35 minuta na terenu a pritom je upisao i rekordnih 16 koševa te četiri bloka.

Kentavious Caldwell-Pope je također ubacio 24 koša, a Brandon Ingram 22 za Lakerse koji su prekinuli niz od četiri poraza.

Kod Phoenixa, kojem je ovo osmi poraz zaredom, Devin Booker je bio najbolji sa 21 poenom, a Dragan Bender je u 13 minuta zabio pet koševa (šut iz igre 2/4, trice 0/2) i upisao četiri skoka te jedan blok.

Minnesota Timberwolves su kod kuće doživjeli poraz, sa 125-111 su ih pobijedili gostujući Utah Jazz koje je predvodio Donovan Mitchell sa 29 poena i pet asistencija.

Šarić je za Minnesotu odigrao 30 minuta i u tom je vremenu zabio samo tri poena uz šut iz igre 1/4, ali je tome pridodao solidnih 11 skokova. Najbolji strijelac Timberwolvesa bio je Andrew Wiggins sa 35 ubačaja.

Poraz su kod kuće doživjeli i New York Knicksi Marija Hezonje, od njih su sa 106-97 bolji bili gostujući Miami Heat. Mario Hezonja je u 30 minuta na terenu zabio 12 koševa (šut iz igre 4/10, trice 1/4) uz pet skokova, jednu asistenciju i tri ukradene lopte. Wayne Ellington je predvodio Miami sa 19 poena, dok je najbolji kod Knicksa bio Tim Hardaway Jr. sa 22.

Cleveland Cavaliers su u gostima sa 104-101 pobijedili Chicago Bullse, a Ante Žižić je u 36 minuta zabio osam koševa (šut iz igre 4/11) uz rekordnih 14 skokova, tri asistencije te po jednu ukradenu loptu i jedan blok.

Alec Burks i Jordan Clarkson su predvodili Cleveland sa 18 koševa, a Chicago Lauri Markkanen sa 21 poenom i 15 skokova.

Toronto Raptors su sa 123-120 svladali domaće Dallas Maverickse pokvarivši tako večer sjajnom Luki Dončiću koje je za poraženu momčad zabio 35 koševa uz 12 skokova i 10 asistencija i upisao svoj drugi triple-double ove sezone. Dončić je sa 19 godina postao prvi tinejdžer koji je stigao do triple-double uz učinak od najmanje 30 koševa. Do jučer je tu titulu držao LeBron James koji je do takvog rezultata stigao na utakmici peotiv Milwaukee Bucksa u travnju 2005. kada je imao 20 godina i 100 dana.

Kod Toronta je najbolji bio Kawhi Leonard sa 33 koša.

Oklahoma City Thunder je sa 118-112 kod kuće nadigrao Milwaukee Buckse, a do pobjede ih je vodio Paul George sa 36 koševa od čega je čak osam trica. Russell Westbrook je upisao triple-double sa 13 koševa, 13 skokova i 11 asistencija.

Houston Rockets su sa 103-93 bili bolji kod kuće od Orlando Magica, a James Harden je zabio 40 koševa uz 11 skokova i šest asistencija. To mu je 23. utakmica zaredom s najmanje 30 koševa.

LA Clippers su sa 122-108 kod kuće svladali Sacramento Kingse, a San Antonio Spurs sa 132-119 Washington Wizardse.