Kvalifikacije za Prvu ligu

Košarkaši Kastva nisu uspjeli ostvariti počasnu pobjedu u Omišu

Zlatko Horvat

Kastavci su odigrali četiri utakmice u četiri dana, a umor pokušali izvući opuštanjem u moru

Nije bilo snage. Držali smo tri četvrtine, poslije nije bilo energije, ipak je to bila četvrta utakmica u četiri dana. Junački smo se borili, željeli smo tu pobjedu. No, ostavili smo dobar dojam. Taj težak poraz prvoga dana bio nam je dobar motiv, željeli smo pokazati da se kod nas igra dobra košarka – kaže Miran Lipovščak, trener Kastva.

OMIŠ Susret 4. kola završnog turnira za popunu Prve lige: Podravac – Kastav 94:72 (29:15, 18:25, 22:21, 25:11). Sportska dvorana Ribnjak. Gledatelja 50. Suci: Juraga, Vukojević i Vukušić.

PODRAVAC: S. Zadravec 20, J. Zadravec 7, Vedriš 18, Balatinec 7, Šestak 12, Križić 8, Baruškin, Maslić, Matoić 5, Odobašić 5, Fodor 12.

KASTAV: Miletić 12, Gušić 11, Bezić, Kordić-Gružić 2, Benković 26, Bešić 3, F. Gustovarac 3, Ćosić 4, M. Gustovarac 7, Dobrić 4, Mohorić.

Sesvete su osigurale Prvu ligu, dok će današnji ogled Omiš-Čagalj Toursa i Podravca odrediti drugog putnika. Kastavci su turnir završili na posljednjem mjestu, doživjeli su četiri poraza u četiri dana. Dva tijesna i dva uvjerljiva. Nisu uspjeli u svojoj namjeri, ostvariti barem jednu pobjedu, u nogama više nije bilo »baruta«, pogotovo u posljednjoj četvrtini.

– Nije bilo snage. Držali smo tri četvrtine, poslije nije bilo energije, ipak je to bila četvrta utakmica u četiri dana. Junački smo se borili, željeli smo tu pobjedu. No, ostavili smo dobar dojam. Taj težak poraz prvoga dana bio nam je dobar motiv, željeli smo pokazati da se kod nas igra dobra košarka – kaže Miran Lipovščak, trener Kastva. – Ne znamo kako će se odvijati situacija s Kvarnerom 2010, s kojima surađujemo. Dolaze neki novi klinci, naša momčad je razvojna. A ovoj generaciji ostaje lijepa uspomena za prvi naslov na »zapadu« i prvi nastup u kvalifikacijama.

O kastavskoj ljubavi prema košarci najviše govori činjenica da je Edi Gušić dvaput putovao u Omiš da bi pomogao momčadi.

Rezultat 4. kola: Sesvete Omiš-Čagalj Tour 90:65. Poredak: Sesvete 3-0, Podravac i Omiš-Čagalj Tours 2-1, Belišće 1-2, Kastav 0-4.

Danas: Omiš-Čagalj Tours – Podravac, Belišće Sesvete.