NBA

Bender i Žižić bez pogodaka u pobjedama Phoenixa i Clevelanda

REUTERS

REUTERS

Phoenix Suns su sa 104-99 slavili protiv Chicago Bullsa, a do pobjede ih je vodio raspoloženi Devin Booker koji je utakmicu završio sa 33 pogotka

Sinoć su od hrvatskih košarkaša na terene NBA istrčali samo Dragan Bender i Ante Žižić koji su ostvarili slabi učinak u pobjedama svojih momčadi Phoenix Sunsa, odnosno Cleveland Cavaliersa.

Phoenix Suns su sa 104-99 slavili protiv Chicago Bullsa, a do pobjede ih je vodio raspoloženi Devin Booker koji je utakmicu završio sa 33 pogotka, od čega je pet trica, te devet skokova. T.J. Warren je ubacio 25 koševa za Phoenix, a Alex Len je ugrabio 18 skokova. Dragan Bender je utakmicu počeo u prvoj petorci, na terenu je proveo 22 minute, ali bez pogodaka (šut 0/2), no ugrabio je četiri skoka i upisao dvije asistencije.

Chicago je predvodio Justin Holiday sa 25 pogodaka, dok je Kris Dunn dodao 24 koša uz osam asistencija.

Cleveland Cavaliers su sa 108-97 pobijedili Miami Heat, produljivši niz bez poraza na devet utakmica.

Najbolji strijelac Cavsa bio je Kevin Love koji je zabio 38 koševa, od čega 32 u prvom poluvremenu.

LeBron James, koji je dodao 21 pogodak, 12 skokova i šest asistencija, prvi je put u karijeri u kojoj je odigrao 1.082 utakmica, isključen nakon dva tehnička faula jer je prigovarao sucu.

Ante Žižić je na terenu proveo jednu minutu bez učinka.

Kod Heata najbolji je bio Dion Waiters sa 21 pogotkom i Bam Adebayo sa 19.