OmoLab

Zbog njih djeca s disleksijom mogu lakše čitati. Osigurat će im i besplatne lektire

P. N.

Foto OmoLab

Foto OmoLab

OmoType sustav fontova potpuno je besplatan i može se preuzeti na stranici OmoType.com



RIJEKA Tvrtka OmoLab u suradnji s dizajnerom i tipografom Markom Hrastovcem razvila je sustav fontova za osobe s disleksijom. OmoLab je laboratorij za vizualnu komunikaciju koji okuplja stručnjake i tvrtke različitih profila s ciljem razvoja alata za djecu s komunikacijskim teškoćama.


– Rezultati testiranja pokazali su da djeca s disleksijom i drugim komunikacijskim teškoćama uz OmoType font čitaju brže, uz manje grešaka i u velikoj mjeri preferiraju taj font, kažu u OmoLabu.


Riječ je o dva sustava podijeljena prema stupnju čitalačkih sposobnosti. Ono što OmoType izdvaja od ostalih fontova za disleksiju je učinkovitost, mogućnost prilagodbe i toplo, humano oblikovanje.




OmoType sustav fontova potpuno je besplatan i može se preuzeti na stranici OmoType.com.



– Kako bismo funkcionalnosti fonta optimizirali, u suradnji sa splitskom tvrtkom Locastic razvijamo mobilnu aplikaciju OmoReader, koja olakšava, poboljšava i potiče čitanje djeci s disleksijom. OmoReader će potpuno besplatno biti dostupan početkom rujna, najavljuju iz OmoLaba.


Zahvaljujući suradnji s CARNet-om i Bulaja nakladom, odnosno njihovim projektom eLektire, svi lektirni naslovi, kao i hrvatski klasici, bit će besplatno dostupni kroz aplikaciju OmoReader.


OmoLab komunikacijske alate podržali su zaklada Reach For Change i ACT grupa kroz program Pokreni nešto svoje.