SAD imenovali izaslanika za »obnovu demokracije« u Venezueli

Američki državni tajnik Mike Pompeo imenovao je u petak Elliotta Abramsa izaslanikom koji će pomoći u »obnovi demokracije« u Venezueli, gdje su Sjedinjene Države priznale Juana Guaida »privremenim predsjednikom« umjesto Nicolasa Madura.
Taj bivši diplomat koji je bio u službi u vrijeme republikanskih predsjednika Ronalda Reagana i Georgea W. Busha, ocijenio je pred novinarima da je kriza u Venezueli »teška, zamršena i opasna«.
Novi izaslanik će već u subotu doći u UN-ovo Vijeće sigurnosti gdje Pompeo kani »pozvati druge zemlje da podupru demokratsku tranziciju u Venezueli«.
»Elliott će biti odgovoran za sve što je povezano s našim naporima za povratak demokracije u Venezueli«, istaknuo je američki državni tajnik, rekavši da je to »izazov za čitav svijet«.
Ocijenio je da je samoproglašenje predsjednika Narodne skupštine Juana Guaida privremenim venezuelskim predsjednikom »tek prvi korak na putu Venezuelaca ka slobodi«.
Elliott Abrams je na početku Trumpova mandata trebao biti imenovan drugim čovjekom State Departmenta, ali je predsjednik uložio veto zbog kritika koje mu je diplomat uputio u izbornoj kampanji.
Pompeo je pohvalio »gorljivo zauzimanje za prava i slobode svih naroda« kojim se odlikuje novi izaslanik koji je sredinom 2000-ih bio u timu neokonzervativaca zaduženih za nacionalnu sigurnost u Bijeloj kući u vrijeme Georgea W. Busha. Radio je na promicanju »demokracije i ljudskih prava« u svijetu.
Iz kategorije: Svijet
Pogledaj sve-
Sjećanje na opsadu
Njemačka donirala 12 milijuna eura Rusiji na 75. godišnjicu okončanja opsade Lenjingrada
-
Masovna stradanja
Najveći zločin nakon Drugog Svjetskog rata: Dan sjećanja na žrtve holokausta obilježen u Srebrenici
-
Velika tragedija
Potraga za nestalima u Brazilu privremeno prekinuta, opasnost od pucanja druge brane
-
Napisao pismo
Princ Filip ženi ozlijeđenoj u prometnoj nesreći koju je izazvao: ''Duboko se ispričavam''
-
Popularni događaj
U utrci u ledenom Dunavu sudjelovalo gotovo 2000 ljudi: ''To je osjećaj poput šampanjca''
-
Uz Dan holokausta
Naši Židovi u Izraelu: Zbog NOB-a Hrvatska je pobjednica, zašto bi se gurala među gubitnike?

- Jednostavne i efektne: Ovo će biti najtraženije manikure u prosincu
- Neće, pa neće: "Santiago" opet nije stigao u Rijeku. Ovaj put se stvarno radi o višoj sili
- Snijega će sutra biti i u nizinama, a idući tjedan stiže nova promjena vremena
- Mance vjeruje u još veću Rijeku: 'Damir Mišković je najuspješniji predsjednik u povijesti Kluba'
- BLAGDANSKA UŽIVANJA Božićne rum kuglice gotove u tren oka
- Iznenađenje usred noći: Pljačkaš joj sasvim goloj prijetio pištoljem
- NOVI PRAVAC RIJEKE 'Bijeli moraju sve što imaju uložiti u mlađe igrače'
- VIDEO Bizarni bikini koji ništa ne ostavlja mašti: Glavni materijal je - izolir traka
- Uznemirujuće snimke iz Rijeke: ''Jednom sam pozvao policiju, ali narkomani su i dalje nastavili ondje sjediti'
- Kako će koja riječka škola nadoknađivati nastavu zbog štrajka? Neke kreću već ove subote
- Kozmetika popularnog beauty brenda stigla je u Rijeku. Zavirili smo u ponudu
- 'Dirnite u leglo politike i prva reakcija je: vi ste neprijatelj Hrvatske. Zato nam mladi i odlaze'
- Pogledajte nevjerojatnog morskog kapitalca ulovljenog na Kvarneru. Priča, na žalost, ima i tamniju stranu
- Ova tri horoskopska znaka pratit će velika sreća u 2020. godini
- BRANKO MIJIĆ Izborna ćirilica
- Prije 28 godina Merčepovci su ubili 12-godišnju djevojčicu Aleksandru Zec i njenu obitelj
- Riječani večeras spavaju kao beskućnici: 'Pretvorimo prazne poslovne prostore u prihvatilišta'
- U Velikoj Gorici uklonili snjegoviće jer su vrijeđali osjećaje katolika, objašnjenje je genijalno
- 'Dirnite u leglo politike i prva reakcija je: vi ste neprijatelj Hrvatske. Zato nam mladi i odlaze'
- Riječani u znak solidarnosti s beskućnicima noćili pod vedrim nebom. Među njima - glumci, sportaši, znanstvenici...
- DR. SLAVKO SAKOMAN U PULI Priča da je kanabis lijek obična je glupost. Tinejdžeri su od trave vidjeli reptile i babu Čaratangu
- NISI SAMA - IDEŠ S NAMA! Kampanja za prijevoz žena na kemoterapiju: Kupite odjeću koju je dizajnirao Juraj Zigman
- KONCESIJA Lush će za svoju kozmetiku koristiti more iz senjske luke
- Riječani večeras spavaju kao beskućnici: 'Pretvorimo prazne poslovne prostore u prihvatilišta'
- 'Dirnite u leglo politike i prva reakcija je: vi ste neprijatelj Hrvatske. Zato nam mladi i odlaze'
- Riječani u znak solidarnosti s beskućnicima noćili pod vedrim nebom. Među njima - glumci, sportaši, znanstvenici...
- Odvjetnička društva su u zadnjih deset godina na ovrhama zaradila dva do tri Pelješka mosta
- DR. SLAVKO SAKOMAN U PULI Priča da je kanabis lijek obična je glupost. Tinejdžeri su od trave vidjeli reptile i babu Čaratangu
- Pretraži članke