Grand Prix

Streličar Matija Mihalić drugi u Poljskoj

Foto Matija Topolovec/PIXSELL

ZAGREB Hrvatski streličar Matija Mihalić osvojio je drugo mjesto u olimpijskom luku na europskom Grand Prixu u poljskoj Legnici.

Mihalić je u finalu izgubio od Poljaka Macieja Faldzinskog. U Legnici je nastupio i Lovro Vrlec koji je u složenom luku osvojio 17. mjesto.

Nakon odličnog nastupa u kvalifikacijama, Mihalić je na putu do finala pobijedio Austrijance Andreasa Gstoettner (6-5) i Dominika Irrascha (6-2), Ukrajinca Oleksii Hunbina (6-2), a u polufinalu i njegovog sunarodnjaka Heorhija Ivanjtskija (6-2).

Faldzinski je u finalu bio bolji rezultatom 6-2.

Mihalić je prošle godine na Europskom prvenstvu u Nottinghamu osvojio peto mjesto u gađanju olimpijskim lukom što je najbolji plasman hrvatskih streličara ikada u gađanju olimpijskim lukom.