Superliga odbojkašica

Riječanke predvođene briljantnom Astrid Popić lakoćom svladale Porečanke

Denis Frančišković

RIJEKA Utakmica 11. kola Superlige odbojkašica: Rijeka – Poreč 3:0 (25:11, 25:20, 25:14). Dvorana mladosti. Gledatelja: 100. Suci: Humski i Milinović (obojica Zagreb). Delegat: Dravko Stipaničev (Rijeka).

RIJEKA: Cvitković 1, A. Popić 12, Barać, Fabulić (L), Tomić 17, Vrban, Boban 12, T. Popić 3, Šćulac, Mioč 5, Koraca, Žarković 2, Cvijić (L).

POREČ: Vranjanin, Brajković, Kljaić 3, Banko 1, Ipša, Scoria (L), Burilo 8, Todorović 4, Pauletić 2, Levak 9, Nikačević 1.

Napad poeni: Rijeka 35, Poreč 20. Blok poeni: Rijeka 7, Poreč 2. Servis poeni: Rijeka 11, Poreč 6. Servis pogreške: Rijeka 7, Poreč 6.

Odbojkašice Rijeke lakoćom su, s pola gasa i bez pomoći dijela glavnih igračica, riješili susjedski derbi s Porečankama. Točno 63 minute čiste igre trebale su izabranicama Igora Lovrinova za osmu prvenstvenu pobjedu.

U utakmici bez rezultatske neizvjesnosti u prvom setu briljirala je Astrid Popić s odličnim servisom i nekoliko aseva, u nastavku su joj se priključile napadački raspoložene Natalia Tomić i Lea Boban. Gošće predvođene Miodragom Stojakovićem, šefom struke, imale su samo jednu zapaženu dionicu igre kada su sredinom drugog seta napravile seriju 7:0. No i kada su igrale najbolje nisu bile ni blizu da ozbiljnije ugroze Riječanke. Riječ je o ekipama s očitom razlikom u kvaliteti.

Ostale utakmice 11. kola: Brda – Kaštela Cemex 0:3, Olimpik – Enna Vukovar (ned. 17.15), Marina Kaštela – Mladost 0:3. Poredak: Mladost 32, Olimpik 23, Rijeka 23, Kaštela Cemex 18, Enna Vukovar 12, Brda 9, Poreč 6, Marina Kaštela 6.