Superliga odbojkašica

Riječanke nakon 97 minuta igre poražene od Kaštele Cemex

P. N.

Ana Mioč i Lea Boban/Foto Arhiva NL

KAŠTEL STARI Utakmica 12. kola Superlige odbojkašica: Kaštela Cemex – Rijeka CO 3:1 (25:21, 17:25, 25:15, 25:19). Gradska dvorana Kaštela. Gledatelja: 100. Suci: Toni Ivković i Ante Jukić.

KAŠTELA CEMEX: Prkačin, Ljulj (L), Karaula, Rodin, Glavina, Sudar, Stojan, Vukić, Matas (L), Ninčević, Kurtović, Rimac, Stanović.

RIJEKA CO: Cvitković, Tomić, Fabulić (L), Žarković, Mioč, A. Popić, T. Popić, Barać, Vrban, Boban, Šćulac, Koraca.

Odbojkašice Rijeke CO ipak nisu uspjele pobjedom zaključiti natjecateljsku 2018. godinu. Riječanke su nakon 97 minuta igre doživjele četvrti prvenstveni poraz ove polusezone na gostovanju kod izravnog konkurenta za mjesta u vrhu superligaškog poretka s kojim će se uskoro susreti i u doigravanju.

Kaštelanke, ojačane za reprezentativku Elenu Vukić, krenuli su silovito u utakmicu. Istina, Riječanke su povele 6:5, no nakon toga su domaće igračice preuzele konce igre u svoje ruke te počele namicati prednost koja je postepeno rasla i do maksimalnih šest poena (16:10, 20:14). U drugom setu gostujući trener Igor Lovrinov posegnuo je za promjenama u postavi, određene rotacije donijele su rezultata. Gošće su dobar ulazak u set naplatile osjetnijim vodstvom (11:17, 14:21), te u konačnici dobivenim setom. I kada se očekivalo da će osokoljene gošće smoći snage za potpuni preokret uslijedio je novi, ispostavilo se ključni reful Kaštelanki.

Treću dionicu su otvorile s vodstvom 7:0, semafor je ubrzo pokazivao 12:4 i 15:4. Riječanke su u završnici seta uspjele tek popraviti dojam… Ovoga puta nisu pomogli ni potezi s riječke klupe. Riječanke su jednostavno previše griješile na prijemu, premalo lopti otišlo je u napadu tamo gdje je trebalo – u polje domaćih igračica. Očito je taj set bio psihološka prijelomnica. Riječanke nakon toga više nisu smogle snage da zaprijete i odvedu utakmicu u peti set.

Ostali rezultati 12. kola: Poreč – Marina Kaštela (16. siječnja), Mladost – Olimpik 3:0, Enna Vukovar – Brda 3:0. Poredak: Mladost 35, Olimpik 26, Rijeka CO 23, Kaštela Cemex 21, Enna Vukovar 15, Brda 9, Poreč 6, Marina Kaštela 6.