Dobar početak

Pola posla je napravljeno: Odbojkaši Rijeke pobjedom otvorili doigravanje

Kristian Sirotich

snimio Damir Škomrlj

Riječani su bili dominantni na bloku, nemjerljivo sigurniji na prijemu i u napadu i opasniji na servisu. I na taj način su, poen po poen, gradili pobjedu. Iako je svaki set rezultatski možda i imao nekakav privid neizvjesnosti, pobjednik niti u jednom trenutku nije bio upitan. Doduše, čudljiva momčad Centrometala dokazala je da je sve samo ne jednostavan suparnik.

RIJEKA – Odbojkaši Rijeke opravdali su ulogu favorita i napravili pola posla na putu do plasmana u polufinale doigravanja. Odigraju li i za sedam dana u Nedelišću utakmicu na razini današnje, plasman u polufinale zasigurno neće izostati. U slučaju da i ne uspiju imat će priliku za popravni i to već drugi dan u Rijeci.

Budući da su obje momčadi podjednako griješile na servisu i u igri o pobjedniku je odlučivala pojedinačna kvaliteta, a ona je u ovom trenutku, bez obzira na sve probleme, ipak na strani domaće momčadi.

Prvi set odlučen je riječkim mini-serijama na servisu. Prvo je Maurizio Banko, novak u startnoj postavi, načeo primačku liniju gostiju, nakon toga ključnu prednost servisima i odličnom igrom čitave momčadi izgradili su Fran Pavlović, Luka Osojnak i Danijel Jurišić.

Drugi set Riječani su otvorili na tragu prvog, ali su s nekoliko pogreška i nesigurnosti dočekali završnicu dionice na »egalu« s odbojkašima Centrometala, koji su serijom 3:0 (19:21) prisilili domaćeg trenera Velimira Liverića da u samo nekoliko trenutaka potroši obje minute predaha. Isplatilo se. Prvo je Bogdanović, najopasniji odbojkaš suparničkog tabora, pogriješio na servisu, potom su Banko i Pavlović povezali dva blok-poena, pa Vincek i Juras dodali dvije pogreške i drugi set je bio ekspresno riješen.

U trećem setu više nikakvih dvojbi nije bilo. Riječani su se odvojili servisom i blokom, dohvatili najveću prednost na jučerašnjoj utakmici (16:10) i susret mirno priveli kraju.

Prva utakmica četvrtfinala doigravanja odbojkaša

Rijeka – Centrometal 3:0 (25:19, 25:22, 25:19).

Dvorana mladosti. Gledatelja: 100. Suci: Bingula i Milinović (oba Zagreb). Delegat: Maksimovski (Križišće).

RIJEKA: Pavlović 7, Ličina 5, Jurišić 13, Martić, Osojnak 16, Čule, L. Lasić 5, Banko 4, Sušanj, Smiljanić (L), Jurčević (L), Colnar.

CENTROMETAL: Bogdanović 9, Marciuš, Vincek 6, Kurteš (L), Gotal, Juras 11, V. David, Novak, Palinkaš 3, Komosar 8, M. David.

Napad poeni: Rijeka 31, Centrometal 30. Blok poeni: Rijeka 9, Centrometal 2. Servis poeni: Rijeka 10, Centrometal 5. Servis greške: Rijeka 15, Centrometal 15. Neforsirane greške: Rijeka 8, Centrometal 9.