Pobjede odbojkaša Rijeke, te odbojkašica Rijeke i Kostrene

P. N.

Odbojkaši Rijeke dobili Splićane u pet setova/Foto Arhiva NL

Odbojkašice Drenove poražene u Splitu

SPLIT Utakmica 2. kola Superlige odbojkaša: Split – Rijeka 2:3 (17:25, 26:24, 25:19, 18:25, 9:15). Suci: Juravić i Špadina. Delegat: Zoran Kozić.

SPLIT: Zeljković, Gudelj, Marčić, Skočić, I. Ćosić, F. Ćosić, Sabljić, Reljan, Ivković, Dellorco, Rnjak, Giljanović.

RIJEKA: Ličina, Jurišić, Lešić, Osojnak, L. Lasić, Banko, Smiljanić, Jurčević, Krmpotić, Stanić, Bogdanović, Colnar.

Nakon uvjerljive domaće pobjede nad Siskom (3:0), odbojkaši Rijeke slavili su i na Poljudu nakon pet setova u utakmici u kojoj se igralo na refule. Sastav Velimira Liverića nakon minusa od 2:1 uspio je smanjiti broj pogrešaka i u potpunosti promijeniti rezultatski ishod. Bogdanović, Jurišić i Smiljanić dobro su primali servise, a Osojnak imao zapažen napadački učinak, posebice u odlučujućem setu.

– Prvi set odigrali smo dobro, agresivno i napadački… Nakon toga domaćini su se razigrali pa onda opet mi. Bilo je borbeno i atraktivno. Upozoravao sam da su Splićani ozbiljan suparnik, pogotovo na domaćem parketu. No, mi više treniramo, pravovremeno smo se probudili i razigrali, odlučujućio dio susreta odigrali smo bez grešaka – kaže Velimir Liverić, trener Rijeke.

Dobra je to najava riječkog sudara s Mursom, tradicionalno dobrog suparnika Riječana u borbi za vrh.

Ostali rezultati 2. kola: Mladost – Rovinj 3:0, Sisak – Mladost RK 1:3, Mursa – Centrometal ned. 18. Poredak: Rijeka 5, Mladost 3, Mladost RK 3, Mursa 3, Centrometal 3, Split 1, Sisak i Rovinje bez bodova. (D. F.)

VUKOVAR – RIJEKA 2:3

SPLIT Utakmica 2. kola Superlige odbojkašica: Enna Vukovar – Rijeka 2:3 (17:25, 26:24, 25:19, 18:25, 9:15). Dvorana OŠ Dragutin Tadijanović. Suci: Muha i Bardić. Delegat: Milan Zamlakar.

ENNA VUKOVAR: Mujan, Pejaković, Ćirić, Nikšić, Majer, Novalić, Bilić, Savić, Kovač, Lukić, Kelava.

RIJEKA: Cvitković, A. Popić, Barać, Fabulić, Tomić, Milosavljević, Boban, T. Popić, Francetić, Žarković, Mioč, Cvijić.

Odbojkašice Rijeke slavljenički su odradile gostovanje u gradu heroju, nakon uvjerljive pobjede nad splitskim Brdima, Riječanke su dosta teže došle do bodova u Vukovaru.

Igračice Igora Lovrinova i Kreše Jurića dobro su ušle u susret, no nakon tijesnog drugog seta Vukovarke su se vratile u igru i preokrenule tijek susreta. Presudila je iznova mirnija riječka završnica…

U susretu s puno obostranih pogrešaka Riječanke su na kraju bile puno koncentriranije i na najbolji način najavile derbi s Mladosti na Trsatu u ponedjeljak za osam dana kojeg će popratiti i televizijske kamere.

Ostali rezultati 2. kola: Kaštela Cemex – Olimpik 1:3, Brda – Marina Kaštela 0:3, Mladost – Poreč 3:0. Poredak: Mladost 6, Olimpik 6, Rijeka CO 5, Vukovar 4, Marina Kaštela 3, Kaštela Cemex, Brda, Poreč bez bodova. (D. F.)

KOSTRENA – AZENA 3:0

KOSTRENA Utakmica 2. kola Prve lige odbojkašica: Kostrena – Azena 3:0 (25:13, 25:20, 25:17). Dvorana u Kostreni. Gledatelja: 50. Suci: Kranjc i Grgas.

KOSTRENA: Hodak, Braut, Nikolić, Dželalija, Mišković, Bucich, Murgić, Rajković, Grujić, Malec, Bundek, Zatezalo, Miculinić, Ferk.

AZENA: Pokrajčić, Miljković, G. Dodić, Čuljak, Matijević, Baković, P. Dodić, Grončank.

Odbojkašice Kostrene pobjedom su se predstavile na svojem parketu u novoj sezoni. Novi trener Kristijan Tomić je, logično, zvučao puno zadovoljnije nakon ove utakmice nego nakon startnog poraza u Osijeku (3:0).

– Bilo je sve baš onako kako je trebalo, od prve do zadnje djevojke – pohvalio je trener Kostrenjanki svoje igračice.

SPLIT – DRENOVA 3:0

SPLIT Utakmica 2. kola Prve lige odbojkašica: Split – Drenova 3:0 (25:12, 25:21, 25:15). Dvorana SC Poljud. Gledatelja: 100. Suci: Ivica Špadina i Vedran Juravić.

SPLIT: Vartičević, Hiljak, Vrsuljan, Glavinović, Čubelić, Ratković, Bečić, Tudor, Dželalija, Franceschi, Burilović, Sobias.

DRENOVA: Petrović, Šahinović, Barać, Kalinić, Luketić, Ivić, Matijević, Lukašić, S. Bušljeta, N. Bušljeta, Stankovsky, Medved.

Osjetno podmlađena ekipa Drenove doživjela je prema očekivanjima i drugi poraz na otvaranju sezone.

– Zadovoljan sam, osvojili smo više poena nego protiv Dinama u prvom kolu iako su Splićanke kvalitetnija ekipa. Žao mi je drugoga seta gdje smo imali neke situacije gdje smo mogli osvojiti set. U trećem setu smo dali priliku svim curama. Ništa, idemo dalje, sakupljamo iskustvo. Nekim djevojkama ovo su prve ovakve utakmice, prvoligaška gostovanja – rekao je trener Drenove Ilija Matić.

Ostali rezultati 2. kola: Dinamo – Zadar 2:3, Osijek – Nova Gradiška 3:2. Poredak: Zadar 5, Osijek 5, Dinamo 4, Nova Gradiša 4, Split 3, Kostrena 3, Azena i Drenova bez bodova. (I. VO.)