Odbojkaši vikend

Leo Barić debitirao pobjedom na klupi riječkih odbojkašica, pobjeda odbojkaša Rijeke

Leo Barić, novi trener Riječanki/Foto Arhiva NL

RIJEKA Utakmica 12. kola I. skupine drugoga dijela Superlige odbojkaša: Rijeka – Mursa 3:0 (25:22, 29:27, 25:16). Dvorana mladosti. Gledatelja: 100. Suci: Tajana Kramar Šandi i Tomislav Adamek.

RIJEKA: Pavlović 4, Stanić, Lešić, Marković, D. Lasić 4, Janjanin 3, Jurković (L), Colnar, Ličina 5, L. Lasić 8, Smiljanić 7, Bogdanović 12, Banko (L), Osojnak 18.

MURSA: Kovačević (L), Gubić 1, Šimunić 5, Škugor, Teppert, Odobašić, Majer, Stanković, Bešlić 3, Brandić 14, Ilić 2, K. Šućur 7, J. Šućur 3, Kraljević (L).

Nešto manje od sat i pol vremena igre trebalo je odbojkašima Rijeke da novom pobjedom potvrde treću poziciju u doigravanju koje im u četvrtzavršnici idućega četvrtka donosi ogled protiv Splita na Trsatu. Prijeloman se pokazao drugi set u kojem su gosti imali vodstvo 23:18 i baš ništa u tim trenucima nije slutilo na riječki preokret. Ključnim se pokazao »time out« trenera Velimira Liverića i uvođenje Drage Lasića na servis. Nekoliko njegovih neugodnih servisa razbuktali su borbeni duh u riječkoj momčadi, probudila se publika i polako se počela topiti gostujuća prednost. Riječani su spasili su i dvije set lopte, a onda je Davor Bogdanović iskoristio treću riječku set loptu za 29:27. Gosti se od tog psihološkog udarca više nisu oporavili pa su domaći odbojkaši rutinski dobili treći set i priveli kraju utakmicu. Bila je to pucačka večer Luke Osojnaka koji je dobro iskoristio činjenicu da su gosti svoj blok bazirali na svojem sugrađaninu Davoru Bogdanoviću.

U drugom susretu 12. kola Mladost je prosula prvi bod ove sezone na gostovanju u Kašteli. Zagrepčani su dobili utakmicu 3:2.

Poredak: Mladost 35, Mladost RK 18, Rijeka 16, Mursa 3 boda. Četvrtzavršnica doigravanja: Mladost – Medicinar, Mladost RK – Varaždin, Rijeka – Split, Mursa –  Centrometal. (I. VO.)

OLIMPIK – RIJEKA CO 1:3

ZAGREB Utakmica 12. kola I. skupine drugog dijela prvenstva Superlige odbojkašica: Olimpik – Rijeka CO 1:3 (23:25, 25:12, 22:25, 20:25). Dvorana Trnsko. Gledatelja: 100. Suci: Boris Vurušić i Dario Stanojević.

OLIMPIK: Butković, Štaka, Bilogrević, Šandrk, Toplek (L), Deak, Radanović, Martinčić (L), Jularić, Barić, Krmpotić, Kliman, Grozdanić, Bazina.

RIJEKA CO: Cvitković, A. Popić, Volarić, Barać, Tomić, Vrban, Boban, T. Popić, Francetić, Šćulac, Mioč, Koraca, Žarković (L), Cvijić (L).

Odbojkašice Rijeke ostvarile su pobjedu nad Olimpikom u Zagrebu na premijeri trenera Lea Barića. No, tri boda bila su dostatna samo za dostizanje Kaštele i Olimpika, ne i za prestizanje. Riječanke su zbog slabijeg količnika ostale na četvrtom mjestu i već u srijedu čeka ih domaći susret s Vukovarčankama u četvrtfinalu »play offa«.

Poredak: Mladost 33, Kaštela 13, Olimpik 13, Rijeka 13 bodova. (Z. H.)

KOSTRENA – DRENOVA 3:1

KOSTRENA Utakmica 12. kola 4. skupine drugoga dijela Prve lige odbojkašica: Kostrena – Drenova 3:1 (25:23, 21:25, 25:18, 25:21). GD Kostrena. Gledatelja: 50. Suci: Ana Stipaničev Matečić i Dalibor Tota.

KOSTRENA: Braut, Dželalija (L), Mišković, Malec, Fundek, Miculinić, Zatezalo, Hodak (L), Kregar, Bucich, Murgić, Rajković, Grujić.

DRENOVA: Šahinović, Lukašić, Kalinić, Barać, Ivić, S. Bušljeta (L), Voloder, Petrović, Lukežić. N. Bušljeta, Stankovsky, Medved (L), Baličevac.

Odbojkašicama Kostrene pripao je susjedski derbi na isteku sezone. Kostrenjanke su se ujedno revanširale Riječankama za nedavni poraz na Kozali.

Poredak: Dinamo 33, Kostrena 20, Velika Gorica 9, Drenova 7 bodova.