A-2 Regionalna liga

Vaterpolisti Primorja EB uvjerljivi protiv Kopera na Kantridi

Srđan Aksentijević/R. BRMALJ

RIJEKA Utakmica 3. kola A2 Regionalne lige vaterpolista: Primorje Erste banka – Koper 18:7 (3:0, 4:1, 6:2, 5:4). Plivalište na Kantridi. Gledatelja 250. Suci: Rončević (Šibenik) i Šketelj (Zagreb).

PRIMORJE ERSTE BANKA: Čubranić, Čunko 2, Brubnjak 2, Putt 3, Marić, Blažić, Tkač 3, Rakovac 1, Petrić, Vrlić 4, Augusti 1, Aksentijević 2, Milošević, Babić.

KOPER: Gržentić, Janošević, Zadev 3, Belce, Dimitrijević, Khmelovskih 2, Lagoniglo 1, Galič 1, Campomelo, Brozović, Šormaz, Giorgi, Prcač, Deković.

Igrač više: Primorje EB 10 (9), Koper 8 (3).

Treća sreća vaterpolista »Primorja Erste banke«, koji su nakon startnih poraza na svom bazenu potopili slovenski »Koper«. Igrači domaćeg trenera Igora Hinića su od početka nametnuli ritam koji suparnici nisu znali ni mogli pratiti. Domaćini su dominirali igrački i plivački, sve više nego dostatno za njihovu prvu ligašku pobjedu ove sezone. U vaterpolskom monologu riječke »kapice« su slavile čak 18:7 za srdačni ljesak navijača, a pritom je najistaknutiji pojedinac Koprana bio vratar Luka Gržentić.

Riječani su skočili u vodu pojačani povratkom kažnjenika Mislava Vrlića, ali i oslabljeni neigranjem kapetana Duje Peroša. Domaći su odmah jasno dali do znanja tko je gazda u igri. Antonio Čunko i Vrlić sa igračem više i Srđan Aksentijević daljinskim projektilom su ih nakon nešto od tri minute igre doveli u ugodnu situaciju, vodstva 3:0. U nastavku je gostujući Gržentić nanizao tri efektne obrane, ali je bio nemoćan na udarce Tina Brubnjaka i Australca Timothyja Putta s igračem više, te Aksentijevića za 6:0. Gosti su Čubranićevu mrežu pogodili prvi puta nakon skoro šesnaest minuta igre kada je Khmelovskih smanjio na 7:1 pred odlazak na »veliki odmor«. Vrlić, Rakovac i Slovak Maroš Tkač te Putt su u trećoj četvrtini povisili na 11:1…