LEN Kup

Vaterpolisti Primorja EB poraženi od mađarskog OSC-a 15:7

Srđan Aksentijević (Primorje EB)/D. ŠKOMRLJ
Objavljeno: 30. rujan 2018. u 15:26 2018-09-30T15:26:26+02:00

Riječani su unatoč porazu prošli u drugi krug kvalifikacija. Ždrijeb ovoga ponedjeljka.

RIJEKA Utakmica 3. kola prvog kvalifikacijskog turnira za LEN Kup vaterpolista: Primorje EB – OSC 7:15 (3:0, 3:5, 1:7, 0:3). Plivalište na Kantridi. Gledatelja 150. Suci Alessandro Severo (Italija), Benjamin Mercier (Francuska).

PRIMORJE ERSTE BANKA: Čubranić, Čunko, Brubnjak, Putt 1, Peroš 2, Blažić, Tkač 2, Rakovac, Petrić 1, Vrlić 1, Augusti, Aksentijević, Milošević.

OSC: Mitrović, Brguljan 4, Manhercz 3, Ranđelović 1, Salamon 1, Szabo, Seman, Toth, Erdely 2, Burian 3, Bundschuh, Harai 1, Levai.

Igrač više: Primorje EB 7 (1), OSC 13 (8).

Na koncu ipak ništa od vaterpolske senzacije na nedjeljnoj matineji pod krovom plivališta na Kantridi, mađarski OSC je opravdao ulogu favorita protiv mlade momčadi Primorja EB. Druga je stvar što je to ostvario puno teže nego se očekivalo, uostalom, više od pola utakmice je gubio. Takmaci su zaplivali lišeni rezultatskog pritiska budući da su dvjema pobjedama dočekali nedjeljno jutro, već večer prije su osigurali prolaz u drugi krug kvalifikacije. Takvo je ozračje više prijalo domaćinima, ekipa trenera Igora Hinića je otišla na »veliki odmor« s vodstvom.

– Što je ovo? Mislio sam da će već biti deset razlike za goste, a naši vode – čudio se tada as na tribinama, rumunjski centar Cosmin Radu, koji je nekada osvajao naslove s kapicom Primorja EB. – Vidi se da je momčad disciplinirana i dobro vođena, zna se što tko radi. Bit će ovo dobra momčad, ako ne ove, a onda sigurno iduće sezone.

Nakon dvije četvrtine iz snova, za Radua i druge simpatizere domaćih u »drugom poluvremenu« je počelo buđenje. Suparnici su se trgnuli i brzo počeli pokazivati tko je gazda u bazenu. Snažnim presingom su osvajali lopte, kretali u brze napade i vrtoglavo brzo, pogotovo u trećoj četvrtini, uzrokovali mijenjanje brojki na semaforu koje pokazuju rezultat. Mladi riječki dečki jednostavno više nisu imali odgovor na takvu igru i na koncu je favorit slavio sa 15:7.

Uvod u utakmicu je bio iznenađujući, Slovak Maroš Tkač u dva navrata i jednom Mislav Vrlić su dalekometnom artiljerijom doveli svoju momčad do 3.0. Gosti su više od devet minuta čekali svoj prvi gol, ostvario ga je crnogorski as Draško Brguljan za 3:1, sredinom četvrtine je viđeno prvo id četiri izjednačenja, 4:4 golom Buriana. Domaćini su na krilima motivacije nastavili pružati snažan otpor, kapetan Duje Peroš ih je "doppiettom" odveo na drugi odmor vodstvom 6:5.

Trener gostiju Lajos Vad je imao itekakvih tema za primjedbe svojim igračima, a oni su se počeli vaditi na impresivan način. U trećoj četvrtini su nanizali seriju čak 7:0 u ritmu bubnjeva njihovih navijača su se ipak probudili. Brguljan i suigrači su odmaknuli na 12:7 prije posljednje četvrtine, snažniji, plivački i igrački jači su rutinski okončali posao.

Semafor

Rezultati, 3. kolo: Partizan – Duisburg 13:9, Primorje EB – OSC 7:15. Poredak: OSC 9, Primorje EB 6, Partizan 3, Duisburg bez bodova.

OSC i Primorje EB su u drugom krugu kvalifikacija ždrijebanje kojeg je najavljeno ovoga ponedjeljka.