Regionalna liga

Riječki vaterpolisti ”Primorja EB” očekivano slavili protiv ”Vojvodine”

RIJEKA Utakmica 18. kola Triglav Regionalne lige vaterpolista: Primorje Erste banka – Vojvodina 11:3 (2:0, 3:1, 4:1, 2:1). Plivalište na Kantridi. Gledatelja: 200. Suci: Vlašić (Zagreb) i Putniković (Beograd).

PRIMORJE ERSTE BANKA: Jelovina, Radu 3, Radulović 2 (1), Power, Peroš, Čunko 1, Tkač 1, Rakovac 1 (1), Petrić, Vrlić, Vukičević 1, Paparić 1, Čubranić, Buljubašić 1.

VOJVODINA: Filipović, Maksimović 1 (1), Čabrilo, Marić, Prekogačić, Rogač, Tubić 1, Trkulja, Šulc, Vasić 1, Marčeta, Popović.

Igrač više: Primorje EB 3 (2), Vojvodina 6 (0). Peterci: Primorje EB 2 (2), Vojvodina 1 (1).

Najbolja vijest je vaterpolistima »Primorja EB« stigla znatno prije početka duela s »Vojvodinom«, prema njihovima željama »Mladost« je potopila »Mornar Brodospas« otvorivši Riječanima put ka poziciji broj tri u doigravanju hrvatskoga prvenstva. Riječka momčad je obavila svoj dio posla očekivano potopivši pod svodom plivališta na Kantridi goste iz Novog Sada.

Fran Čubranić je započeo utakmicu dvjema obranama, a njegovi suigrači su do sredine četvrtine lagano krenuli u razmontiranje vojvođanske obrane golovima Maroša Tkača i Antonija Čunka. Nakon toga je, međutim, domaći napad stao do prvog odmora. Probudio se u drugoj četvrtini kada je ljevica Cosmina Radua udvostručila vodstvo na 4:0, dok je budni Čubranić ubilježio već šest obrana.

Novosadski otpor se topio kao sladoled na sucu, mladi Marko Radulović, kojemu je tek 16 godina, ubrzo je iz peterca povećao razmak na čak pet zaveslaja. Gostujući napad je put do mreže našao tek u posljednjim sekundama 16. minute igre, tada je na semaforu zasvijetlilo 5:1. Novosadsku obranu su tek čekale nove nevolje, Radulović, Lovro Paparić i Ante Vukičević su povisili na čak 8:1 te je i najopreznijim domaćim tifosima bilo jasno da bodovi ostaju u Rijeci.

Kapetan Ivan Buljubašić je zaključio četvrtinu golom za 9:2 poslije efektne kombinacije te je posljednja četvrtina bila tek obavljanje formalnosti. Na kraju je bilo 11:3, a Čubranić sa 11 obrana i suigrači su na kraju čuli pljesak s tribina.