Četvrfinale LEN kupa

Primorje EB poraženo od Ferencvarosa: Varga i društvo prejaki za Riječane i u uzvratu

Foto R. Brmalj

BUDIMPEŠTA Uzvratna utakmica četvrtfinala LEN Kupa Ferencvaros – Primorje EB 12:8 (2:0, 5:3, 3:3, 2:2). Bazen klupskog kompleksa Nepligett u Budimpešti. Gledatelja: 300. Suci: Gomez (Italija), Matiješević (Crna Gora).

FERENCVAROS: Gardonyi (10 obrana), Avramović 2, Madaras, Katonas, Pohl, Szirany 3, Dory, Toth 1, Varga 4 (1), Jansik 1, Ćuk 1, Mitrović, Vogel.PRIMORJE ERSTE BANKA: Jelovina (5 obrana), Radu 2 (1), Saftić, Power, Peroš 2, Blažić, Tkač, Rakovac 2, Mudražija 1, Vrlić 1, Vukičević, Paparić, Čubranić (2 obrane).

Igrač više: Ferencvaros 4 (2), Primorje EB 7 (1). Peterci: Ferencvaros 3 (1), Primorje EB 1 (1).

Jelovina se istaknuo

Vaterpolisti budimpeštanskog »Ferencvarosa« obavili su formalnost s riječkim »Primorjem Erste bankom« uplivavši očekivano u domaćoj vodi u polufinale LEN Kupa pobjedom od – 12:8. Trofejni as domaćina Daniel Varga, zvijezda iz velikih dana »primorjaša« sa svojim suigračima, redom poznatim internacionalcima, rutinski je došao do pobjede nad bivšim klubom nakon što je »Ferencvaros« već u Rijeci opravdao ulogu favorita pobijedivši 13:9.

Domaći su dobili prvu četvrtinu nakon što su se u strijelce upisali bivši igrač »Barcelonete« Sziranyi i Srbin Avramović nakon što su proteklo tek prve tri minute susreta. Gosti su igrali po prokušanoj ovosezonskoj napadačkoj formuli, nastojeći osloboditi svog najistaknutijeg pojedinca Cosmina Radua ili preko njega zaraditi brojčanu prednost. Ta varijanta je dosta teško prolazila pored domaćeg beka Katonasa, kojem je pomagao baš spominjani Varga. Inače u tom dijelu igre se istaknuo riječki vratar Duje Jelovina, koji je uspio obraniti peterac, udarac Srbina Mitrovića.

Napadački post

Napadački post momčadi s Kantride je potrajao dosta dugo, prvi su pogodak postigli tek u 10. minuti, ostat će zabilježeno da ga je postigao Nino Mudražija na isteku napada. Domaći također nisu baš podesili ciljnike, nakon Mitrovića iz peterca nije bio precizan niti Katonas. To međutim nije puno brinulo njega i suigrače, favoriti su uskoro preko Sziranyia, Totha i Varge odmakli na 5:1, čime su u biti udvostručili riječku prednost do 12. minute igre. U trećoj četvrtini, kada su popustile brane, počeli su stizati i riječki golovi, dva puta Dario Rakovac i Cosmin Radu jednom su pogodili mrežu. Gosti su prišli na 8:6 i 10:8, ali je »Ferencvaros« opet vratio isti »vodostaj« sve do konačnih 12:8. Riječane u subotu očekuje polufinale Kupa s »Mladosti«.