Hrvatska pobijedila Grčku i izborila plasman na Svjetsko prvenstvo

ZA 7. MJESTO: Španjolska – Rumunjska  8-7

ZA 9. MJESTO: Njemačka – Francuska  14-13

ZA 11. MJESTO: Rusija – Gruzija    9-8

Nedjelja:

ZA 3. MJESTO: Italija – Crna Gora

FINALE: Mađarska – Srbija

Hrvatska je usporeno ušla u susret protiv Grčke, pogotovo u fazi obrane, te na polovici prve četvrtine bilo 2-0 za Grčku. Ipak, u drugoj četvrtini obrana na čelu s odličnim Pavićem na vratina je »proradila« i Hrvatska je s tri neodgovorena pogotka preuzela kontrolu rezultata.

Susret je praktički bio riješen početkom treće četvrtine kada je Hrvatska s dva gola s igračem više stigla do prednosti od 7-3. Tijekom 15 i pol minuta, od 2:47 minuta prije kraja prve, do 3:18 minuta prije kraja treće četvrtine Hrvatska nije primila niti jedan gol, a pritom ih je postigla čak šest.

Do kraja utakmice Grčka je u tri navrata uspijevala smanjiti na dva razilke (7-5, 8-6, 9-7), ali bliže od toga nije mogla.

HRVATSKA – GRČKA 11-7 (2-3, 3-0, 3-2, 3-2)HRVATSKA: Pavić, Bukić 1, Milaković, Lončar 1, Joković 3, Buljubašić, Muslim 2, Sukno 3, Dobud 1, Šetka, Živković, BijačGRČKA: Tsalkanis, Mylonakis, Dervisis, Tigkas, Fountoulis 3, Pontikeas, Afroudakis, Delakas, Mourikis, Kolomvos 2, Gounas 1, Vlachopoulos 1, GalanopoulosPETERCI: Hrvatska -, Grčka –REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Hrvatska 6/11, Grčka 3/11