Svjetska liga - vaterpolo

Grčka svladala Hrvatsku: potonuli naši izgledi za plasman na finalni turnir

Domaćin je dobio 8:7 poslije milimetarski poravnate utakmice i čak sedam prethodnih izjednačenja golom Chrysospathisa četrdesetak sekundi prije kraja utakmice

PATRAS Plivalište »Antonios Pepanos«. Grčka – Hrvatska 8:7 (1:1, 2:2, 3:2, 2:2). Gledatelja 1000. Suci: Đurašković (Crna Gora) i Toth (Rumunjska). Opunomoćenik: Aronov (Rusija).

GRČKA: Tskalkanis, Mylonakis 1, Chrysospathis 1, Pontikeas, Fountoulis 2, Vlachopoulos 1, Ch. Afroudakis, Delakas, Mourikis 2, Kolomvos 1, Gounas, Kapotsis, Galanopoulos. HRVATSKA: Pavić, Bukić, I. Milaković, Krapić, Joković 1, Buljubašić, Muslim 2, K. Milaković 1, Visović 1, Dobud, Šetka 1, Obradović 1, Bijač. Igrač više: Grčka 5 (13), Hrvatska  3 (11).Mađarska 8 bodova (2 pobjede u četiri četvrtine, 1 pobjeda na peterce),Grčka 5 bodova (1 pobjeda u četiri četvrtine, 1 pobjeda na peterce, 2 poraza u četiri četvrtine),Hrvatska 2 boda (2 poraza na peterce, 1 poraz u četiri četvrtine)

Izgledi nekompletne hrvatske vaterpolske reprezentacije za plasman na finalni turnir Svjetske lige u Dubaiju potonuli su na dno bazena u grčkom Patrasu. Izabranici izbornika Ivice Tucka, koji su nastupili bez ključnog igrača napada Sandra Sukna i glavnokomandirajućeg  u obrani, Andra Bušlje, zaostali su u uzbudljivoj završnici.  Domaćin je dobio 8:7 poslije milimetarski poravnate utakmice i čak sedam prethodnih izjednačenja golom Chrysospathisa četrdesetak sekundi prije kraja utakmice.