Hrvatski tenis

RUTINSKI PROLAZ: Karlović i Čilić u četvrtfinalu s-Hertogenboscha

Karlović je u drugom setu odmah iskoristio prvu priliku za »break« i poveo je 3-0, a nakon toga je još jednim oduzetim servisom uklonio bilo kakve dvojbe, te je ušao u četvrtfinale gdje ga čeka bolji iz susreta između Australca Thanasija Kokkinakisa i Rusa Danila Medvedeva.

s-HERTOGENBOSCH – Hrvatski tenisač 38-godišnji Ivo Karlović, koji je treći nositelj na ATP turniru s-Hertogenboschu, plasirao se je u četvrtfinale nakon što je u četvrtak u drugom kolu pobijedio 150. igrača svijeta Amerikanca Stefana Kozlova sa 6-4, 6-1.

Protiv duplo mlađeg Kozlova, koji je rođen u Skoplju, Karlović je rutinski odradio meč koji je trajao 57 minuta, potvrdivši da mu je trava omiljena podloga.

U prvom setu obojica su držali svoje servise do desetog gema u koji je hrvatski tenisač ušao sa vodstvom 5-4. Karlović je tada zaigrao agresivnije i došao je do tri vezane »break lopte« (0-40). Kozlov je dvije uspio spasiti, ali kod 30-40 Karlović ga je izlaskom na mrežu prislio ga na pogrešku i tako je dobio set sa 6-4.

Karlović je na svoj servis izgubio samo osam poena, pa Kozlov nije imao niti jednu priliku za »break«.

Nešto kasnije dalje je prošao i Marin Čilić, prvi nositelj ATP turnira u s-Hertogenboschu. U četvrtfinale se Čilić plasirao nakon što je u drugom kolu pobijedio Srbina Janka Tipsarevića sa 6-7 (6), 6-2, 6-4 poslije sat i 58 minuta igre.

Čilić je u prvom setu imao dvije prigode da ga okonča u svoju korist, prvo u četvrtom gemu, kada je kod 30-40 imao »break loptu«, ali je propustio tu šansu, a potom u tie-breaku.

U odlučujućoj igri prvog seta Čilić je sa sa dva »mini-breaka« došao do vodstva 5-2 i imao je dva servisa da zakljuuči set. Nije uspio, ali kod 6-5 ponovno je servirao za set, i opet je promašio. Tipsarević je znao iskoristiti takve poklone i uzeo je prvi set.

U drugom setu Čilić je »ubacio u višu brzinu« i kod 2-2 napokon je došao do prvog »breaka« u meču. Potom je još jednom oduzeo servis protivniku i brzo je zaključio set sa 6-2.

A u istom ritmu nastavio je i u odlučujućem setu, još jedan »break« u trećem gemu usmjerio je Čilića ka pobjedi, osmoj iz deset međusobnih susreta.