Poraz

Zamet praznih ruku i pune mreže

VELIKA GORICA Utakmica 1. kola Premijerlige rukometaša: Gorica – Zamet 29:26 (15:13). Dvorana u Velikoj Gorici. Gledatelja 200.

GORICA: Lončar, Ceković 11 (5), Marjanović 3, Laljek 7, Matić 2, Pušić, Nedić, Božiček, Vladušić 1, Dijanić, Čavar 4, Bilić, Sladoljev, Goršeta, Horvačić, Barišić 1.

ZAMET: Vučko 3, Žunić, Jeličić, Martinović 7, A. Katić, Kružić 1, Sorić, Načinović 3, Lučin, A. Dunato 2, I. Katić, Majić 3, D. Dunato, Starčević, Mrakovčić 1, Golik 6 (2).

Isključenja: Gorica 8, Zamet 8 minuta. Sedmerci: Gorica 7 (5), Zamet 2 (2).

Rukometaši »Zameta« su praznih ruku i pune mreže napustili parket u Velikoj Gorici gdje ih je domaćin nadmašio 29:26. Pritom je u prvom planu bio košarkaški efikasan Hrvoje Ceković sa čak 11 golova, a često apostrofirani Ivan Ljaljek, voditelj igre »Gorice«, bio mu je blizu sa sedam pogodaka.

Riječani su imali tek početno vodstvo, a onda je poslije čak sedam izjednačenja rezultata, od kojih je posljednji 12:12 golom Damira Vučka, domaća ekipa odmakla na 15:13 poslije 30 minuta igre. Efikasni mladi ljevoruki Patrik Martinović, autor sedam golova i suigrači su proveli drugo poluvrijeme u lovu za prednošću »Gorice«, nisu se predavali ni kada je ova povela 20:16 u 40. minuti.

Četiri minute prije kraja je bilo sve otvoreno, domaći su vodili samo 26:25, ali je finiš u potpunosti pripao »Gorici« koja se odvojila i uzela bodove na startu Premijer lige.