Nenadoknadiv poraz

ŽENSKI RUKOMET: Hrvatska ostala bez plasmana na Svjetsko prvenstvo

Slovenija – Hrvatska 27:28 (12:16). Osječki poraz 23:28 ipak je bio nenadoknadiv

CELJE Uzvratna utakmica dodatnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo rukometašica: Slovenija – Hrvatska 27:28 (12:16). Dvorana Golovec. Gledatelja: 500.

SLOVENIJA: Ferfolja 2, Gros 4, Rebolj, Jeriček 4, Stanko 7, Mavsar 6, Lazović 1, Marinček, Zulić, Irman 1, Koren, Pandžić, Barič 2, Vrček, Krhlikar, Užmah.

HRVATSKA: Zadravec, Debelić 4, P. Posavec , Mičijević 1, Krsnik 4, Plahinek 1, Kapitanović, S. Posavec 3, Vidak, Kalaus, Domijan, Glavan, Marić 6, Pijević, Kožnjak 3, Benko 6.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija nije se uspjela plasirati na Svjetsko prvenstvo, što će se u prosincu igrati u Njemačkoj. Slovenija je u dvjema utakmicama bila previsoka prepreka. Istina, izabranice Gorana Mrđena u uzvratnom su susretu dodatnih kvalifikacija u Celju svladale Sloveniju 28:27 na parketu tamošnje dvorane »Golovec«, no ispalo je da je nenadoknadiv bio osječki poraz 23:28 otprije pet dana.

Hrvatska vrsta odlično je započela celjski dvoboj, vrlo brzo se nametnula i uskoro je povela 5:2, sredinom prvoga poluvremena vodila je 9:5, a zenit je dostigla u 24. minuti vodstvom od čak šest pogodaka razlike, bilo je 13:7. Bila je to razlika koja bi joj omogućila nastup na Svjetskoj smotri.

U tom razdoblju zapažena je bila vratarka Ivana Kapitanović, a napad je bio vrlo efikasan. Na poluvremenu su gošće vodile 16:12, ali kod rezultata 19:15 stigla je serija Slovenki od 3:0. Kod 22:19 Marić je propustila realizirati i sedmerac. U finišu su Hrvatice pri vodstvu 25:23 i 26:24 gubila lopte u situaciji s igračicom više i primale pogotke iz protunapada, što je naplaćeno Pirovom pobjedom 28:17. Svjetsko prvenstvo tako će ostati samo san za Ćamilu Mičijević, Kristinu Plahinek i njihove suigračice.