Susret 15. kola Prve lige

Uvjerljiv poraz riječkih rukometašica Zameta od Lokomotive

Foto D. Škomrlj

ZAGREB Utakmica 15. kola Prve lige rukometašica: Lokomotiva – Zamet 35:16 (16:10). Dvorana Doma sportova. Gledatelja 100.

LOKOMOTIVA: Razum, Boras 3, Kajfeš 8, Blažek 1, Šenvald 3, Posavec 2, Kragić, Lukić 3, L. Kalaus 7 (3), D. Kalaus 1, Jurlin 1, Kapetanović, Zagorščak,Glavan 2, Prkačin 4, Pijević.

ZAMET: Paurević, Plahinek 3 (3), Jerčinović 3, Židek 2, Miočinović 3 (3), Tabar, Milosavljević 2, Toto 1, Jelenović, Bukvić 1, Toskić, Jurčić, Visković, Kalčić, Dobrić 1, Piršl.

Isključenja: Lokomotiva 8, Zamet 2 minute. Sedmerci: Lokomotiva 4 (3), Zamet 8 (6).

»Lokomotiva« je u Zagrebu prekinula dugi pozitivan niz od čak pet pobjeda rukometašica »Zameta«. Opravdavajući uvjerljivo favoritsku ulogu, nadmašila je Riječanke s košarkaškom razlikom od 19 golova.

Pritom je naglašeno dominirala sve vrijeme kontrolirajući igru i rezultat, najavivši uspjeh već u prvom dijelu da bi u nastavku protutnjala pored nedoraslih suparnica. Gošće su u drugom dijelu igre ostvarile mizeriju od samo šest golova.

Zagrepčanke su put prema očekivanom uspjehu na svom terenu trasirale već u prvom poluvremenu nakon kojega su odijele u svlačionicu veliku prednost od šest golova, 16:10.

Sve što je gošćama pošlo za rukom su tri izjednačenja u prvih sedam minuta, a nakon tih 3:3 sve je proteklo u monologu domaćih. Marina Glavan je pogodila za 6:3 u 10. minuti, a Jelena Blažek za 8:4 pet minuta kasnije. U 19. minuti je bilo već 10:5, a do odmora je razlika samo rasla.

Jelena Kajfeš je ostvarila 14:8, a u tih prvih 30 minuta vratarka »Lokomotive« Tea Pijević skupila je čak deset obrana. Već je tada bilo jasno kome će pripasti bodovi, a u nastavku je domaća bujica jednostavno preplavila Riječanke. U 38. minuti je na semaforu 21:11, čak deset golova razlike čime je puno prije posljednjeg zvuka sirene definitivno stavljena točka na »i« ove utakmice. Uskoro je bilo i 24:11 te 29:12, gošće su jednostavno »ostale bez teksta«, uvjerljivo nadigrane do konačnih 35:16.