Niže rukometne lige

Porazi Kozale i Crikvenice, pobjeda Senie

DUGI RAT Utakmica 8. kola Prve lige rukometaša – jug: Hrvatski dragovoljac – Kozala 26:22 (16:8). Dvorana u Dugom ratu. Gledatelja 100. Suci Češi, Župarić (Križevci).

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Jakelić 2, Perić 2, Klarić, Banović 3, Galiot 3, I. Malenčić, Bilonić, Šimović 4, Grgat, Pocrnja, M. Malenčić 5, Varvodić 2, Babić 3, Kovačić, Bošnjak, Urličić 2.

KOZALA: Ćaćan, Rak, Loparac, Vukičević 5, Islamović 3, Voloder, Stučin 1, F. Ljevar 2, Maljavac, L. Ljevar 9, Milih 1, Schlagenhauf 1, Pešić.

Nekompletna momčad »Kozale« nije mogla na duži rok izdržati nadmetanje sa »Hrvatskim dragovoljcem«. Domaćini su se nadavali golova u prvom poluvremenu koje su dobili čak 16:8, u nastavku je momčad trenera Kozalčana Darka Dunata uamnjila razmak te su »dragovoljci« na koncu pobijedili 26:22.

BUZET – MORNAR CRIKVENICA 29:23

BUZET Utakmica 8. kola Prve lige rukometaša – jug: Buzet – Mornar Crikvenica 29:23 (15:11). Gradska dvorana Buzet. Gledatelja 200.

BUZET: Šverko, Klasanović 2, Jakac, Božić 4, Valković 8, Vučko 5, Šegota 1, Černeka 4, Jović, Bašić, Krbavčić, Lušić, Čirjak 4.

MORNAR CRIKVENICA: Zena, Matejčić 3, Oroši 2, Zarev 5, Stanić 4, T. Daskijević 1, Čupić 4, Huljina 1, Car 3, Brozičević, F. Daskijević, Stupar, Turčinov, Prpić.

Buzećani predvođeni nekadašnjim asovima Zamećana Darijom Černekom, Damirom Vučkom i Raulom Valkovićem u susjedskom derbiju su nadmašili oslabljene goste iz »Mornara Crikvenice«. Ovi su istrčali bez bez desnog krila Tonija Melona i lijevog krila Roberta Medvedeca, a već u 3. minuti se teže ozlijedio jedan od najvažnijih igrača Teo Daskijević. Trener gostiju Valter Matošević je »kemijao« postavu silom prilika koja je parirala domaćinima do 25. minute. »Buzet» se odvojio na 15:11 u posljednjim minutama poluvremena, gosti s »kratkom klupom« u nastavku nisu mogli držati ritam i domaćini su slavili 29:23.

SENIA – ROVINJ 34:29

SENJ Utakmica 8. kola Druge lige rukometašica – zapad: Senia – Rovinj 34:29 (18:14). Dvorana Robert Barbić – Beli . Gledatelja 65. Suci Uremović, Ivančić (Zagreb).

SENIA: Kazić, Zrilić 4, Jurčić 4, Škrgatić 2, Sučić, Crnjak, Posavac 2, Prpić, Zugan 2, Nekić 4, Bradanović 15, Samadržić, Katalinić, Barbić 1, Dorić, Kren.

ROVINJ: Bilić, Vidaković 4, Pokrivka 3, Mirosavljević 5, Ferrara 5, Mihovilović 1, Šaina, Gršić.

Razigrana Tea Bradanović, autorica čak 15 pogodaka i ostale Senkinje, su sa »Rovinjom« ostvarile drugu prvenstvenu pobjedu. Gošće su držale korak do 9:9, ali se onda »Senia« odvojila na 18:13, kontrolirala je igru i rezultat za konačnih 34:29. U zadovoljstvu radi pobjede loša je vijest ozljeda šake već u prvom poluvremenu velike nade Ive Zrilić, djevojčice koja je tek navršila 14 godina, a ističe se među seniorkama.

ZAMET II – RUDAR 19:30

RIJEKA Utakmica 8.kola Druge lige rukometašica – zapad: Zamet II – Rudar 19:30 (7:16). Dvorana na Zametu. Gledatelja 50. Sutkinje Vujić, Žuliček (Umag).

ZAMET II: Jurišević, Babić 1, Perčić – Bahtiri 1, Pleše 2, Mršić 2, Močibob, >Posavac, Skokandić, Krizmanić 3, Polić 3, Pleša, Hren, Hodžić 3, Pifar 2, Blažić 2.

RUDAR: Kamenar, Peršić 1, Budanko, Šumberac, Zahtila 7, V. Belušić 1, Vrkić 2, D. Belušić 2, Jelčić, Korša, Lepinjica 4, Legac, Rodić 6, Raspudić 7.

Labinske gošće su protutnjale riječkim parketom uvjerljivo matiravši domaćeg »Zameta II«. Gošće su već na poluvremenu vodile čak 16:7 do konca su povećale razmak za pobjedu 30:19.