EP rukomet

Pobjeda Poljske, remi Makedonije i Norveške, a Hrvatska se nada čudu

Foto Reuters

KRAKOW -  U susretima drugog kola skupine 1 drugog kruga EP-a za rukometaše domaćin Poljska je pobijedila Bjelorusiju sa 32-27 (19-13), dok je  Makedonija protiv favorizirane Norveške remizirala, odigravši 31-31 (17-13).

Poljsku je do pobjede predvodio Michal Jurecki sa 9 golova, a u redovima Bjelorusije najbolji je bio Serhej Šilovič sa 6 pogodaka.

U najboljoj utakmici na EP-u Makedonci su bili nadomak pobjedi, ali je udarac Kirila Lazarova sekundu prije kraja blokiran. Makedonci su na poluvrijeme otišli sa četiri gola viška (17-13). U drugom dijelu Makedonci su održavali prednost od dva do pet golova razlike, da bi osam minuta prije kraja Norvežani uspjeli izjednačiti (28-28). Do kraja susreta igralo se gol za gol, ali na kraju je ipak Makedonija bila bliža pobjedi. Ostalo im je pola minute za posljednji napad, ali udarac Kirila Lazarova sekundu prije kraja Norvežani su uspjeli blokirati i ostalo je neodlučeno 31-31.

Kod Makedonije najbolji su bili Kiril Lazarov sa 11, te Dejan Manaskov sa 5 golova, dok je Borko Ristovski skupio 11 obrana. Norvešku su predvodili Kristian Bjornsen sa 6 i Magnus Jondal sa 5 pogodaka.

U posljednjem kolu u srijedu, 27. siječnja, sastaju se Francuska – Norveška (18.15 sati), te Poljska – Hrvatska (20.30 sati). Hrvatskoj za plasman u polufinale treba čudo, a to znači da  Norveška mora svladati Francusku, a Hrvatska mora pobijediti Poljsku sa 11 golova razlike.