Prva B liga rukometaša - jug

Kozali bod iz Karlovca, Senjani uvjerljivi protiv Metkovaca

Dujam Dunato (Kozala)/Foto Arhiva NL

KARLOVAC Utakmica 9. kola Prve lige rukometaša – jug: Karlovac – Kozala 27:27 (13:14). Dvorana mladost. Gledatelja 150. Suci: Cupek, Kožuhar (Garešnica).

KARLOVAC: Radočaj, Horvat 5, Capan 9, Bajac, Janjanin 5, Bosiljevac, Barišić, Jurčević, Hreljac, Bačić 3, Hrvojević, Mrljak 3, Magdić, Frketić 2, Lemić, Glumac.

KOZALA: Ćaćan, A. Dunato 6, Bartolović 2, Islamović 4, Buneta 4, Polić 3, F. Ljevar 2, Štucin, Braut 1, D. Dunato 4, Pešić, Anić, Milih, Balas, Schlagenhauf, Loparac.

Rukometaši Kozale izbjegli su poraz u Karlovcu, uzeli su bod iako su u posljednjih deset minuta ušli s minusom od čak pet pogodaka. U prvom poluvremenu slika nije djelovala takvom, riječki gosti su imali i četiri pogotka. Domaćini su reagirali te je na odmoru Kozala vodila samo 14:13. Karlovčani su započeli nastavak serijom 3:0, a da po momčad trenera Darka Dunata bude gore, ozljedilo mu se prvo ime ekipe – Dino Islamović. Riječani su upali u crnu rupu, Karlovac je poveo 26:21, no Kozala se nije predavala. Luka Ćaćan je počeo odlično braniti, razigrao se Anton Dunato, koji je zabio par ključnih golova. Gosti su čak poveli minutu prije kraja golom Darija Polića, ali u napetoj završnici domaćini su iz sedmerca postigli konačnih 27:27.

SENJ – METKOVIĆ M. 30:22

SENJ  Utakmica 9. kola Prve lige rukometaša – jug: Senj – Metković Mehanika 30:22 (19:9). Dvorana Robert Barbić – Beli. Gledatelja 500. Suci Botinčan, Rupčić (Rijeka).

SENJ: Janušić, Krajcar 7, I. Barbić 8, Vlatković 1, Cvjetković 1, Čulinović, Rak 1, Kačanić 1, Nekić, Deželjin 3, Krmpotić 3, A. Barbić, Stanić 4, Montanari, Sukurica 1, Jeličić.

METKOVIĆ MEHANIKA: Ilić, Koncul, Cvitanović, Čužić 2, Krešić 2, Gnječ, Čule, Bartolović 1, Kozina, Jurković, Jukić, Mataga 2, Utovac, Nerević 5, Marković 1, Bezer 5.

Teško savladivi golman Andro Rak, koji se čak uspio upisati u strijelce, Ivan Barbić i Lucijan Krajcar, razigrani senjski trio, su uz pomoć ostalih raspoloženih igrača totalno nadigrali metkovske goste. Senjani su kompletirali ekipu i gostima od početka nisu ostavili ni mrvice nade u uspjeh. Dovoljno je reći da su domaći uraganskim početkom poveli 9:0 i 10:1, a u 20. minuti je bilo čak 15:2 nakon čega je priča praktički bila završena.

RUDAN  – MORNAR-CRIKVENICA 30:26

LABIN Utakmica 9. kola Prve lige rukometaša – jug: Rudan Labin – Mornar Crikvenica 30:26 (12:14). Dvorana Franko Mileta u Labinu. Gledatelja 300.Suci: Magić i Špiranec (Trnovec Bartolovečki).

RUDAN LABIN: Derossi 3, Pavlov 6, Brenčić, Zahtila, Dželili, Karaula 4, Juričić, Petrović 2, Ratkajec 10, Husejnagić, Štingl, Dukić, Kostić 5, Hrvatin, Jelušić.

MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Oroši 3, Lušić 5, T. Čupić 3, Huljina 3, Vučetić, F. Daskijević, Čirjak 6, Domijan, L. Ćupić 5, Car 1, Dokoza, Mijić, Popović.

Rukometaši Mornara Crikvenice su na koncu ostali praznih ruku na teškom labinskom gostovanju na kojem su gosti zaigrali puno bolje u prvom dijelu nadmetanja. Kirci su dobili prvo poluvrijeme 14:12, vodili su i dobrim dijelom nastavka. Rudan Labin je na na koncu uspio izjednačiti na 20:20, poslije toga je preuzeo niti igre u svoje ruke, poveo je i na koncu Ivana Čirjaka i suigrače nadmašio 30:26.