SP rukomet na pijesku

Hrvatska u polufinalu

Utakmica protiv Srbije odrađena je na visokoj razini, te se pobjednik znao već na početku svakog pojedinog seta

RECIFE Četvrtog dana Svjetskog prvenstva u rukometu na pijesku u brazilskom Recifeu hrvatska muška reprezentacija osigurala je prolazak u polufinale. U prvoj utakmici dana Hrvati su pobjedili reprezentaciju Srbije, dok su u drugoj izgubili od Danske nakon raspucavanja.

U subotu će naši rukometaši odigrati zadnju utakmicu u skupini protiv Brazila, te nakon toga polufinale.

Utakmica protiv Srbije odrađena je na visokoj razini, te se pobjednik znao već na početku svakog pojedinog seta. Nošeni odličnim napadom i pokretljivom obranom Hrvati su pobjedili rezultatom 2-0 (32-7, 23-15). U utakmici su se posebno istaknuli Đikić sa 15, te Dumenčić sa 12 pogodaka.

Hrvatska i Danska su u međisobnom susretu potvrdile prolazak u polufinale. Boljom realizacijom napada i izvrsnim obranama Simona Sahransena Danci su osvojili prvi set. U drugom periodu igre Hrvati su popravili realizaciju, te odveli utakmicu u rulet raspucavanja. Danci su u trećem periodu bili uspješniji, te rezultatom 12-10 osvojili dva boda i osigurali bolju poziciju uoči polufinalnih utakmica.