Izbornik o pobjedi Hrvatske

Goluža: Igrači koji su dosad imali manju minutažu pružili su puno

ZAGREB  Hrvatski rukometni izbornik Slavko Goluža, nakon pobjede nad Bosnom i Hercegovinom 28-21, izjavio je u petak da je zadovoljan što je u ovoj utakmici odmorio udarnu postavu, te da su igrači koji su dosad imali manju minutažu pružili jako dobru partiju.

»Glavno je da su se dečki iz udarne postave odmorili, a igrači koji su dosad imali manju minutažu pružili su jako dobru partiju, posebice u prvom poluvremenu. Igrati protiv ljudi iz rodnog kraja nije mala stvar, ni meni, ni Karačiću, ali morali smo gledati sebe i dali smo maksimum. Također, želio bih pozdraviti sve naše navijače u Hercegovini, a mi ćemo im se odužiti dobrim igrama«, kazao je Goluža.

Iako je Hrvatska skupinu prošla sa maksimalnim učinkom, SP tek sada počinje, jer kreće nokaut faza.

»Idemo korak po korak, sada ćemo se pripremati za Brazil, koji je donekle nepoznanica. Riječ je o neugodnoj ekipi, igraju obranu 5-1, dosta golova zabijaju s linije šest metara, a i vanjski šuteri su im jako dobri. Što se tiče taktike, sigurno je da nismo otkrili sve karte. No, od sada pa nadalje ne smijemo kiksati i bez obzira u kojem sastavu igramo, moramo dati sve od sebe, jer nosimo hrvatski dres«, zaključio je Slavko Goluža.

Utakmica je ponudila i dvoboj braće Karačić, mlađeg Igora koji igra za Hrvatsku, te Ivana u dresu BiH. Na kraju više razloga za veselje imao je Igor Karačić, koji je na kraju proglašen igračem utakmice.

»Bio je to susret od posebnog značaja za BiH i Hrvatsku, za mene i brata. No, kad utakmica krene za nikoga nema popusta, pa niti za mog brata, jer svaki igramo za svoj dres. Što se tiče moje obitelji, to je njima puno značilo, bila je to jedna lijepa priča. Pozdravljam sve svoje u Mostaru i neka se vesele. Također, svaka čast našim navijačima, kojih je iz dana u dan sve više ovdje u Dohi, ali čestitam i navijačima BiH«, rekao je Igor Karačić.

»Igrači BiH bili su u šoku nakon utakmice sa Tunisom jer su ispali sa Prvenstva, i nije im bilo lako igrati ovu utakmicu, vidjelo se da su u grču. Što se tiče nas, svi koji su danas izašli na teren igrali su maksimalno i mislim da su dokazali da su zasluženo u Kataru, te da mogu odigrati i veće uloge u nastavku SP-a. Dolaze nam jako bitne utakmice i više nemamo pravo na kiks, jer znamo po što smo došli u Katar«, istaknuo je Karačić.